X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
afrykański pomór świń

Eliminacja dzików pomoże w zwalczaniu ASF

Zminimalizowanie pogłowia dzików, większe zaangażowanie rolników, a także wzmocnienie służb weterynaryjnych i pomoc Unii Europejskiej, pomogą w zwalczaniu choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) - zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. - Jest to dla Polaków spory problem, bo my już mamy duży spadek hodowli trzody - komentował słowa ministra w Polskim Radiu 24 senator Jerzy Chróścikowski, wiceprzewodniczący NSZZ RI "Solidarność", przewodniczący senackiej komisji rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń wirus POLSKA rolnictwo świnie Jan Krzysztof Ardanowski

Walka z ASF. Co dalej z płotem na granicy z Białorusią?

Jednym ze sposobów powstrzymania afrykańskiego pomoru świń miała być budowa płotu wzdłuż naszej wschodniej granicy, by dziki nie przechodziły przez nią i nie roznosiły w Polsce wirusa ASF. Tym bardziej, że ani w Rosji, ani na Białorusi czy Ukrainie nie zwalcza się tej choroby. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle płot zostanie postawiony. Nie wszyscy są jego zwolennikami.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo

ARiMR pomaga hodowcom w sprawie ASF

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma w swojej ofercie różne mechanizmy pomocy rolnikom zajmującym się hodowlą trzody chlewnej na terenach objętych afrykańskim pomorem świń. Jednym z nich jest wsparcie dla rolników utrzymujących nie więcej niż 50 sztuk zwierząt, którzy otrzymali nakaz wstrzymania produkcji wieprzowiny z powodu niespełnienia wymagań związanych z ASF.
Zobacz więcej na temat:  ARiMR afrykański pomór świń rolnictwo rolnicy

ASF - wspólny problem wschodu i zachodu Europy

Kraje Unii Europejskiej zwierają szyki w walce z afrykańskim pomorem świń. Co więcej, chcą ścisłej współpracy z Białorusią, Ukrainą i Rosją, z których ASF rozprzestrzenił się na zachód. Wszyscy liczą też na efekty wytężonej pracy naukowców, którzy dążą do opracowania szczepionki na chorobę. Mówiono o tym w czasie niedawnego spotkania w Warszawie, w którym wzięli udział przedstawiciele Unii i krajów zza naszej wschodniej granicy.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Kwiatkowski afrykański pomór świń Unia Europejska

Walka z ASF: Polska zbuduje zaporę na wschodniej granicy

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie trwają rozmowy ministrów rolnictwa i służb weterynaryjnych europejskich państw na temat wirusa afrykańskiego pomoru świń. Polska zapowiada, że we wrześniu rozpocznie budowę zapory liczacej ok. tysiąca kilometrów wzdłóż wschodniej granicy przeciwko migrującym dzikom, roznoszącym zarazę.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń Komisja Europejska Mateusz Morawiecki

"Należy bardzo szybko dokonać depopulacji dzików"

- Należy bardzo szybko dokonać depopulacji dzików i zastrzelić wszystkie dziki w Polsce – powiedział w audycji 24 Pytania Jarosław Sachajko, przewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Kukiz’15. Odniósł się w ten sposób do walki z afrykańskim pomorem świń, któremu zostanie poświęcone poniedziałkowe spotkanie przedstawicieli państw unijnych oraz Rosji, Ukrainy i Białorusi w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska afrykański pomór świń rolnictwo Kukiz'15