Polskie Radio
Section05
aktywność

Aktywność fizyczna. "Nasze ciała są zaprojektowane do ruchu"

"Projekt zdrowie" to książka szwedzkich lekarzy Carla Johana Sundberga i Andersa Hansena, którzy przedstawiają niesamowity wpływ aktywności fizycznej m.in. na rozwój umysłowy człowieka, na emocjonalność, jak i dbałość o zdrowie - nie tylko w powszechnie znanych aspektach. O korzyściach płynących z aktywności fizycznej mówił w Polskim Radiu 24 fizjoterapeuta Wojciech Długołęcki, specjalista od ruchu i jego wpływu.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie gimnastyka ruch aktywność aktywność fizyczna

Jak otworzyć rynek pracy dla niewidomych?

Stefan Dunin-Wąsowicz z zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach nie ukrywał, że tytuł warsztatów "Widzieć inaczej" ma wiele znaczeń. - Przede wszystkim jest to marzenie, żeby osoby niewidome i słabowidzące znalazły się w głównym nurcie pracy, tak jak osoby widzące. Wierzymy, że jest to możliwe - mówił. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska niepełnosprawni niepełnosprawność niewidomi pracodawcy pracownik aktywność

Natalia Duszeńska chce pomóc seniorom spełniać marzenia

- W dzisiejszych czasach ważne jest, aby pokazywać młodym ludziom, jak wyglądają relacje z dziadkami, ze starszymi ludźmi, ponieważ już nie ma takich domów wielopokoleniowych - mówi Natalia Duszeńska, uhonorowana kilkanaście dni temu przez królową Szwecji Sylwię Nagrodą Pielęgniarską za twórcze i pomysłowe sposoby usprawnienia opieki nad osobami w podeszłym wieku.
Zobacz więcej na temat:  medycyna zdrowie pielęgniarka Zbigniew Krajewski aktywacja aktywność senior STYL ŻYCIA