Polskie Radio
Section05
Andrzej Grzyb

POLSKIE RADIO 24 Sienkiewicz kandydatem do PE. Resort kultury czeka "nowe otwarcie"

- Zawsze jest tak, że pewne problemy odchodzą wraz z ludźmi, a przecież jest tak, że rola, która została wyznaczona dla ministra Sienkiewicza, dotycząca mediów publicznych, to był bardzo trudny proces, nie wszystko się w nim udało. Nowy człowiek na ministerialnym stanowisku to pewnego rodzaju nowe otwarcie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Pawłowski Andrzej Grzyb Polskie Stronnictwo Ludowe Bartłomiej Sienkiewicz Parlament Europejski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PR24 Posiedzenie RBN. "Bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze"

- To ważny komunikat nie tylko dla opinii publicznej w Polsce, ale dla wszystkich wokół, którzy obserwują ten proces, że bezpieczeństwo Polski jest najważniejszą rzeczą, która w tej chwili powinna stanąć na pierwszym miejscu, a różnice polityczne pomiędzy koalicją rządzącą a prezydentem Polski nas nie dzielą - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  problemy społeczne POLSKA Agnieszka Drążkiewicz NATO Ukraina wojna 2024 Andrzej Duda Donald Tusk Andrzej Grzyb

PR24 PSL i Polska 2050 razem do sejmików i PE. Andrzej Grzyb: chcemy kontynuować projekt Trzeciej Drogi

- Nie da się zbudować jednej listy, w której pomieszczą się wszystkie poglądy i emocje naszych wyborców. Jako PSL i Polska 2050 chcemy kontynuować projekt Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych, w szczególności - w wyborach do sejmików - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. Przyznał też, że jest przekonany, że " będzie wspólny komitet wyborczy" w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Andrzej Grzyb PSL polityka POLSKA wybory samorządowe wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego wybory samorządowe 2024

PR24 Duże wydatki na armię. Poseł PSL: pokazują, że koalicja rządząca chce poprawiać obronność Polski

- Wszystkie programy modernizacyjne zostały zabezpieczone. To ponad 118 mld zł, a jeśli do tego dodamy pozabudżetowe finansowanie w ramach Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych, to mamy kwotę ponad 150 mld zł. To najlepiej oddaje intencje, jakie ma obecna koalicja rządząca w stosunku do spraw związanych z utrzymaniem i poprawą obronności Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Grzyb Wojsko Polskie siły zbrojne służby i bezpieczeństwo

PR24 Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Poseł PSL: komplikacje prawne to efekt działalności poprzedniego rządu

- Wydaje mi się, iż w tej chwili stan prawny jest taki, że po decyzji Sądu Najwyższego marszałek nie będzie miał innego wyjścia, jak dopuścić ich do udziału w obradach Sejmu. Natomiast komplikacje prawne w tej sprawie są efektem reformatorskiej działalności poprzedniego rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński Maciej Wąsik Andrzej Grzyb

"Media publiczne są potrzebne". Wiceszef PSL odrzuca pomysły likwidacji Polskiego Radia i TVP

- Duża część polskich obywateli ma dostęp tylko do mediów publicznych i to one są dla nich głównym źródłem informacji. Zmiana wewnątrz jest możliwa, ale nie likwidacja mediów publicznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL i wiceprezes tej partii Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  PSL Trzecia Droga Andrzej Grzyb POLSKA media publiczne Polskie Radio TVP media

Poseł PSL o słowach Webera: więcej szkody niż pożytku, odradzałbym mu takie stwierdzenia

W poniedziałek Manfred Weber, szef Europejskiej Partii Ludowej, powiedział, że jego partia jest siłą, która może zastąpić PiS. - Głęboko bym mu takie stwierdzenia odradzał. Narobisz sobie tym stwierdzeniem więcej szkody niż pożytku – powiedział Andrzej Grzyb w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Polskie Stronnictwo Ludowe Andrzej Grzyb wybory w Polsce

Andrzej Grzyb o wspólnej liście opozycji: kontynuujemy rozmowy z ruchem Szymona Hołowni

- Z naszej strony nie wydarzyło się nic, co zmieniłoby nasz punkt widzenia mówiący o tym, że na opozycji powinny być dwie listy. Podtrzymujemy to, że chcemy stworzenia drugiej koalicji z ruchem Polska 2050 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Grzyb (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka PSL Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Polska 2050 Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Andrzej Grzyb

Poseł PSL: jeśli ustawa o Sądzie Najwyższym spełni warunki Komisji Europejskiej, poprzemy ją

- My mamy dobrą wolę, którą już wielokrotnie demonstrowaliśmy. (...) Jesteśmy gotowi wesprzeć projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, ponieważ pieniądze z KPO są potrzebne Polsce - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Andrzej Grzyb Katarzyna Gójska POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska fundusze unijne

Wybuch w Przewodowie, Giertych mówi o "prowokacji PiS". Smoliński: czas na rewizję "autorytetów"

- Ludzie będący dla niektórych formacji politycznych autorytetami zachowali się w sposób skandaliczny. Mam apel, żeby jednak odciąć się od tych wypowiedzi - mówił Kazimierz Smoliński (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica wybuch w Przewodowie Rosja wojna 2022 Adrian Klarenbach Andrzej Grzyb Kazimierz Smoliński PiS PSL

Będzie komisja śledcza ds. Pegasusa? Poseł PSL: my jesteśmy za, mamy już dość spekulacji

- Dzisiaj zauważyłem, że Paweł Kukiz wzywa PiS do poparcia tej inicjatywy. (...) Nie wiem, jak to się zakończy, ale wygląda na to, że jest szansa na powołanie tej komisji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb, pytany o sprawę sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa i wykorzystywania technik operacyjnych przez polskie służby. My jesteśmy za tym, że skoro sprawa jest publicznie dyskutowana, to zajmijmy się tym, a nie spekulujmy na ten temat - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL polityka Andrzej Grzyb Stanisław Janecki