Polskie Radio
Section05
Ania Karwan

Anna Karwan: wszystkie moje piosenki w jakimś stopniu opowiadają o relacjach

- Chciałam wziąć na warsztat rodzaj abstrakcji w tekście. Chciałam zobaczyć w tekście piosenek, czy po prostu potrafię niebezpośrednio opisywać jakąś sytuację, i chyba się udało - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wokalistka Anna Karwan o utworze "Lew", który znalazł się na drugim albumie studyjnym wokalistki pt. "Swobodnie". 
Zobacz więcej na temat:  polska piosenka Ania Karwan muzyka rozrywkowa plebiscyt Paweł Sztompke

Karwan: nie myślałam, że singiel będzie tak pasował do filmu

- Ta historia porusza. Głównie dlatego, że ona jest prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o filmie "Jak pokochałam gangstera" Ania Karwan. Artystka nagrała singiel "Ostatni raz", który promuje film inspirowany życiem ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii. Dlaczego piosenkarka pierwsze sceny zobaczyła dopiero podczas premiery?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Zegler Mafia piosenka Ania Karwan Grzech Piotrowski

Klątwa Ondyny. Wypych: w ten projekt zaangażowało się wielu znakomitych artystów

"Ondinata. Pieśni dla Ondyny" to niezwykły projekt muzyczny, którego celem jest wsparcie badań nad lekiem na tzw. klątwę Ondyny. - Dziecko chore na CCHS przestaje oddychać podczas snu i odchodzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sebastian Wypych. W nagranie tego dwupłytowego albumu zaangażowało się wielu czołowych artystów, m.in. Kayah, Gaba Kulka i Ania Karwan.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Muzyczna Jedynka Paweł Sztompke choroba Sebastian Wypych Ania Karwan