Polskie Radio
Section05
awaria w oczyszczalni Czajka

"10 ważnych pytań" posłów PiS do Trzaskowskiego. Chodzi o awarię "Czajki"

Jak poinformowali w mediach społecznościowych posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Wojciech Zubowski oraz Jarosław Krajewski - wystosowali oni dokument skierowany do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Pismo zawiera zapytania o szczegóły budowy oraz eksploatację kolektora transportującego ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do Oczyszczalni Ścieków "Czajka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Rafał Trzaskowski Najwyższa Izba Kontroli Jarosław Krajewski

Sprawa "Czajki" w Sejmie. Komisja rozpatrzy raport NIK o przyczynach awarii w oczyszczalni

We wtorek Najwyższa Izba Kontroli przedstawi sejmowej komisji raport dotyczący projektowania, budowy oraz eksploatacji kolektora podziemnego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do Oczyszczalni Ścieków Komunalnych "Czajka". W raporcie NIK oceniła m.in. przyczyny awarii, do których doszło w 2019 i 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Najwyższa Izba Kontroli awaria w oczyszczalni Czajka

Awarie oczyszczalni ścieków w Warszawie. Łącznie do Wisły trafiło ponad 14 mln m sześc. ścieków

Trzy lata temu miała miejsce pierwsza awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Podczas awarii kolektorów w 2019 i 2020 r. do Wisły odprowadzono łącznie ponad 14 mln m sześc. ścieków – wynika z danych, które przekazał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Wisła katastrofa ekologiczna Rafał Trzaskowski Warszawa środowisko POLSKA społeczeństwo

FELIETON Śmierdząca sprawa Trzaskowskiego i Gronkiewicz-Waltz. Felieton Miłosza Manasterskiego

Tomasz Karolak golił dla niego nogi, Grzegorz Turnau fałszował niemiłosiernie, a Michał Żebrowski dał się nawet rozstrzelać, krzycząc "Robię to tylko dla Rafała!". Nie warto było. Rafał Trzaskowski zawodzi na całej linii jako polityk i prezydent stolicy, czego kolejnym dowodem jest raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie awarii "Czajki" - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Nierzetelny nadzór MPWiK i niewystarczająca kontrola Trzaskowskiego". Jest raport NIK ws. "Czajki"

NIK oceniła, że postępowanie MPWiK związane z projektowaniem, budową i eksploatacją kolektora podziemnego transportującego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" nie zapewniło ciągłego i bezpiecznego dla środowiska przesyłu ścieków. Działania nadzorcze prezydenta stolicy Izba uznała za niewystarczające.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła Warszawa mazowieckie regiony NIK awaria w oczyszczalni Czajka

MPWiK: awarie układu przesyłającego ścieki do "Czajki" kosztowały do tej pory prawie 220 mln zł

Miejska spółka podała koszt awarii, do jakich doszło w Warszawie. Niemal 220 mln zł kosztowały do tej pory MPWiK awarie układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka", do których doszło w sierpniu 2019 i 2020 roku. To jeszcze nie koniec wydatków – wynika z informacji przekazanych przez MPWiK.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka zanieczyszczenie pieniądze Wisła Warszawa POLSKA regiony mazowieckie

Prezes Wód Polskich napisał list do Trzaskowskiego. Ostrzega przed kolejną awarią oczyszczalni "Czajka"

- Użycie rur stalowych do transportu ścieków komunalnych, z którymi zimą będzie transportowana mieszanina piasku i chlorku sodu z magnezem, może doprowadzić do perforacji rurociągu i kolejnej poważnej awarii "Czajki" - napisał w liście do Rafała Trzaskowskiego prezes Wód Polskich Przemysław Daca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka środowisko katastrofa ekologiczna Wisła Rafał Trzaskowski

"Zrzuty ścieków do Wisły stały się normą". Michał Szpądrowski o awarii kolektora w Warszawie

- Odnoszę wrażenie, że ani prezes MPWiK, ani prezydent Rafał Trzaskowski nie za bardzo wiedzą, co się w tej sprawie dzieje - mówił o przyczynach awarii systemu przesyłu ścieków do oczyszczalni "Czajka" Michał Szpądrowski, radny m.st. Warszawy (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa Wisła zanieczyszczenie

Radny Warszawy o kolejnym zrzucie ścieków do Wisły: władze miasta sobie nie radzą, kryzys jest źle zarządzany

- Nie wiadomo jak długo to wszystko jeszcze potrwa, dopóki jest w rękach pana prezydenta Trzaskowskiego i jego urzędników. Co chwila wychodzą nowe dowody na to, że naprawa, a także przyczyny awarii "Czajki" są źle zarządzane, kryzys jest źle zarządzany - powiedział Filip Frąckowiak, radny m. st. Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski