Polskie Radio
Section05
miłosz manasterski

FELIETON Najwyższy czas już podziękować za dalsze niemieckie "przywództwo" w Europie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Kanclerz Olaf Scholz zapowiedział, że w związku z wojną na Ukrainie Niemcy jeszcze mocniej przejmą odpowiedzialność za Europę i świat. Biorąc pod uwagę dotychczasowe "sukcesy" Niemiec w przewodzeniu Europie szykuje się potężna katastrofa - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy felieton miłosz manasterski Olaf Scholz

FELIETON Nieznośna lekkość orzekania. Felieton Miłosza Manasterskiego

Szokuje, że w ojczyźnie zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki symulowanie podcięcia gardła arcybiskupowi nie budzi sprzeciwu sądu. Nieprzemyślane, upolitycznione, szkodliwe - do tej grupy orzeczeń dołączy wyrok sądu z Poznania, który orzekł o niewinności Marka M. - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo felieton miłosz manasterski sąd prokuratura

Miłosz Manasterski: Jarosław Kaczyński, odchodząc z rządu, kierował się imponującą uczciwością

- Znamy bardzo wielu polityków, którzy piastują kilka różnych funkcji, a tak naprawdę robią wszystko na pół gwizdka - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski, chwaląc decyzję Jarosława Kaczyńskiego, który - chcąc się w pełni skupić na partii i koalicji rządzącej - odszedł z rządu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka miłosz manasterski POLSKA polityka Jarosław Kaczyński rząd zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość

FELIETON Fuzja dekady i parasol nuklearny. Felieton Miłosza Manasterskiego

Aktywność polityków opozycji i sztuczki czarnego PR nie działają - PKN Orlen konsekwentnie realizuje swoją wielowektorową strategię rozwoju. Na irracjonalne protesty polityków PO jest głucha nie tylko klientela Orlenu, ale i Komisja Europejska, która ostatecznie zatwierdziła połączenie Orlenu z Grupą Lotos - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski energetyka lotos PKN Orlen Daniel Obajtek fuzja

FELIETON Śmierdząca sprawa Trzaskowskiego i Gronkiewicz-Waltz. Felieton Miłosza Manasterskiego

Tomasz Karolak golił dla niego nogi, Grzegorz Turnau fałszował niemiłosiernie, a Michał Żebrowski dał się nawet rozstrzelać, krzycząc "Robię to tylko dla Rafała!". Nie warto było. Rafał Trzaskowski zawodzi na całej linii jako polityk i prezydent stolicy, czego kolejnym dowodem jest raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie awarii "Czajki" - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

FELIETON Kreml walczy z Orlenem wykorzystując polskich kierowców. Felieton Miłosza Manasterskiego

Zapowiadane w całym kraju protesty, polegające na blokowaniu stacji paliw Orlen, to kolejna odsłona walki Federacji Rosyjskiej o kontrolę nad polskim rynkiem energetycznym. Kolejna bitwa z Orlenem to także zemsta ludzi Putina za zdecydowane działania polskiego rządu w walce o szósty pakiet unijnych sankcji wobec Rosji, wymierzonych właśnie w dochody z ropy - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski PKN Orlen lotos Daniel Obajtek Rosja paliwa

FELIETON Płaska ziemia Izabeli Leszczyny. Felieton Miłosza Manasterskiego

Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie Tuska, obecnie nieoficjalna kandydatka PO na premiera, odkryła zupełnie nieznaną wcześniej zasadę ekonomii. Według Leszczyny jakość życia Polaków pogarsza się wraz ze wzrostem posiadanych przez nich pieniędzy - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska felieton miłosz manasterski

FELIETON Przeciwko wojnie, inflacji i mikromanii. Felieton Miłosza Manasterskiego

Podczas konwencji w Markach prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział dalsze wsparcie dla Ukrainy, twardą obronę Polski przed zagrożeniami i zdecydowaną walkę z inflacją jako zadania dla rządu. Wyzwaniem wskazanym przez Jarosława Kaczyńskiego, któremu powinniśmy przeciwstawić się wszyscy, jest mikromania niszcząca naszą narodową wspólnotę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński