Polskie Radio
Section05
miłosz manasterski

Manasterski: "efekt Trzaskowskiego" wynika ze słabości kontrkandydatów opozycyjnych

- Biorąc pod uwagę, jak blado wypadli w tej kampanii Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, który też zbierał premię tylko za to, że nic nie robił, w związku z czym się nie kompromitował - teraz ta premia wróciła do kandydata PO - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski, szef Agencji Informacyjnej. Gośćmi "Debaty PR24" byli także dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej", publicysta i socjolog oraz Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz miłosz manasterski Artur Wróblewski POLSKA polityka Rafał Trzaskowski kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020

FELIETON Perła przed wieprze

Posłanka PO Izabela Leszczyna w rozmowie z TOK FM, w kontekście wymiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na innego kandydata, malowniczo porównała wyborców do wieprzy, które nie doceniły rzuconej im perły. I rzeczywiście imię Małgorzata pochodzi od greckiego słowa μαργαρίτης/margarites oznaczającego właśnie "perłę". Pozostaje więc pytanie, czy Izabela Leszczyna ma rację również w kwestii wieprzy? - pyta w felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska wybory prezydenckie 2020 felieton miłosz manasterski

Manasterski: zawsze są spory w koalicji. To nie znaczy, że Zjednoczona Prawica ma przestać istnieć

- Zawsze koalicjanci prowadzą różnego rodzaju spory, te spory na całym świecie są obserwowane przez media. Może problem w tym, że my się odzwyczailiśmy od takiego myślenia, że spory w łonie Zjednoczonej Prawicy wychodzą na zewnątrz - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Gośćmi "Debaty PR24" byli także politolog Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego i publicysta Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce PiS miłosz manasterski Artur Wróblewski Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin

FELIETON Obywatel w centrum uwagi. Wizja Polski prezydenta Andrzeja Dudy

Długa, ponad 2,5-godzinna konwencja programowa prezydenta Andrzeja Dudy to popis inteligencji i szerokich horyzontów tego polityka. Ekologia, przemysł, prawo, rolnictwo, eksport - horyzonty zainteresowań prezydenta mogą imponować, podobnie jak jego przenikliwość i zdolność dostrzegania złożoności wielu zjawisk - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Andrzej Duda

Dr Artur Wróblewski: opozycja zafiksowała się na przesunięciu wyborów

- Fatalne sondaże Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz liczenie, że po zmianie terminu głosowania ulegnie to zmianie. Nie chodzi tak naprawdę o bezpieczeństwo - powiedział dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego, który w ten sposób skomentował dążenia opozycji do przeunięcia wyborów prezydenckich. W dyskusji udział wzięli również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej oraz Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jerzy Jachowicz polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Artur Wróblewski miłosz manasterski Koronawirus w Polsce głosowanie korespondencyjne

FELIETON "Izba hamulcowa". Po co w ogóle nam Senat?

Ponad dwa tygodnie Senat nie może zająć stanowiska w sprawie przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Zważywszy na fakt, że opóźnienie to jedyna realna władza Senatu, wielu Polaków zadaje sobie pytanie: po co nam dwie izby parlamentu? Jakoś radzimy sobie przecież z jedną radą miejską, powiatową czy sejmikiem wojewódzkim… - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski felieton Senat Tomasz Grodzki

FELIETON "Polskie szwalnie". Prezydent rzuca wyzwanie koronakryzysowi

Dobry przywódca i menedżer w tym, co stanowi wielki problem, potrafi dostrzec równie wielką szansę. Prezydent Andrzej Duda zobaczył w sytuacji zagrożenia koronawirusem możliwość szybkiego rozwoju polskiego przemysłu lekkiego - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo miłosz manasterski felieton POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda prezydent

"Szybkie i stanowcze działania". Publicysta o strategii rządu w czasie epidemii

- Kroki podjęte przez rząd Mateusza Morawieckiego są szybkie i stanowcze. Obserwowano, co działo się w innych państwach i sprawnie zareagowano - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta DoRzeczy.pl. Zdaniem Miłosza Manasterskiego (Agencja Informacyjna) "powstrzymując epidemię, ratujemy życie".
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo rząd Mateusza Morawieckiego Adrian Stankowski miłosz manasterski Karol Gac Polskie Radio 24 POLSKA

NASZ WYWIAD Piotr Mazurek: w czasie kryzysu najbogatsze samorządy chowają głowę w piasek

- Rząd uruchamia tarczę antykryzysową, a co robi prezydent Warszawy? Najpierw idzie na zwolnienie z powodu przemęczenia, potem doprowadza do zwołania w trakcie epidemii stacjonarnej sesji Rady Warszawy, na którą nie przychodzi, a następnie mówi o instrumentach, które nie rozwiązują problemów nawet w najmniejszym stopniu - podkreśla Piotr Mazurek. Z radnym miasta stołecznego Warszawy z ramienia PiS i członkiem rady Narodowego Instytutu Wolności rozmawia Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Warszawa Rafał Trzaskowski miłosz manasterski

FELIETON Kim jest naprawdę Małgorzata Kidawa-Błońska?

Lady Makbet czy Bridget Jones? Festiwal wpadek Kidawy-Błońskiej przypomina kampanię jej partyjnego kolegi Rafała Trzaskowskiego, który nie tylko przyznał się, że nie zna Warszawy, ale taśmą klejącą przytwierdzał szybę w drzwiach. Wiele osób sceptycznie nastawionych do kandydatki Platformy Obywatelskiej traktuje ją jako polityczną osobliwość, na które można patrzeć z przymrużeniem oka. Jednak nikogo nie powinno zmylić wrażenie nieporadności, ciągłe przejęzyczenia i wizerunek "dobrej cioci", która nikomu krzywdy nie zrobi. 
Zobacz więcej na temat:  felieton miłosz manasterski Małgorzata Kidawa-Błońska

FELIETON Poparcie się liczy: prawie 2,2 miliona podpisów dla Andrzeja Dudy

26 marca br. sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości złożył w Państwowej Komisji Wyborczej dodatkowe 120 tys. podpisów popierających kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta. Wcześniej sztab obecnego prezydenta złożył w PKW ponad 2 miliony podpisów - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl publicysta Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 miłosz manasterski

"Komentarz dnia" o posiedzeniu Sejmu

Dariusz Grzędziński ("Superekspres") i Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) o sugestii Grzegorza Schetyny, że w przypadku przełożenia terminu wyborów prezydenckich całą procedurę powinno zacząć się od nowa. Rodzi to pytania, czy Platforma Obywatelska chciałaby pozbyć się Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Oceniają też postawę opozycji wobec propozycji tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Antoni Trzmiel miłosz manasterski

FELIETON Dziwne czasy nastały. Opozycja marzy o stanie wyjątkowym

Dla opozycji najważniejszą sprawą jest teraz termin wyborów, a nie realna walka z epidemią, do której niewiele potrafią wnieść. A przecież jeszcze niedawno opozycyjni kandydaci, z Małgorzatą Kidawą-Błońską na czele, nie mogli się doczekać dnia, w którym zakończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie PiS opozycja polityka rząd koalicja obywatelska miłosz manasterski

FELIETON Prezydencka tarcza

Aktywność prezydenta Andrzeja Dudy jest obiektem krytyki i zazdrości tych, którzy nie mają dobrego pomysłu ani na swoją kampanię wyborczą, ani na to, jak pomóc Polakom w trudnej sytuacji. Nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda sprawnie zarządzając kryzysem, ma w pamięci fakt, że zbliżają się wybory prezydenckie. Gdyby jednak termin wyborów był odległy, Andrzej Duda działałby z taką samą energią i stanowczością, w trudnych chwilach pokazując klasę jako przywódca i skuteczny polityk.
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski polityka felieton Andrzej Duda koronawirus Koronawirus w Polsce

"Komentarz Dnia": koronawirus, zamykane granice, Unia Europejska

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Miłosz Manasterski ("Agencja Informacyjna") i Marcin Makowski ("Do Rzeczy"). Publicyści dyskutowali m.in. o podejściu polskich polityków do koronawirusa, a także o kolejnych państwach zamykających swoje granice z obawy przed koronawirusem oraz działaniach Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Adrian Klarenbach miłosz manasterski koronawirus Koronawirus w Polsce