Polskie Radio
Section05
miłosz manasterski

felieton Państwo inwestuje w nas, my zainwestujmy w państwo. Felieton Miłosza Manasterskiego

Anders Borg, szwedzki minister finansów powiedział: "Dobrobyt musi budować więcej podatników, a nie wyższe podatki". I choć Szwecja nadal słynie z bardzo wysokich podatków, po drugiej stronie Bałtyku, w Polsce już niebawem radykalnie zmieni się polityka fiskalna. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekty zmian, które mają sprzyjać powiększaniu się rodzin i powstawaniu nowych firm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tadeusz Kościński miłosz manasterski podatki

felieton Niemiecki Opal nie przynosi szczęścia. Felieton Miłosza Manasterskiego

Opal jest jednym z najdroższych minerałów na świecie. Ten kamień szlachetny przez wielu jest uważany za amulet przynoszący szczęście. Zapewne z tego powodu nazwano tak lądową nitkę gazociągu Nord Stream 1. W sądowym starciu z Polską jednak "Opal" Niemcom szczęścia nie przyniósł, już po raz drugi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Niemcy OPAL energetyka Trybunał Sprawiedliwości UE

FELIETON Coraz więcej w portfelach Polaków. Felieton Miłosza Manasterskiego

Prawo i Sprawiedliwość od początku swoich rządów podnosi kwestię wzrostu dochodów Polaków, zwłaszcza tych najmniej zarabiających. Ten cel udaje się osiągnąć – według danych OECD Polska w 2019 r. była jednym z niewielu krajów, w którym średni dochód rozporządzalny gospodarstw domowych rósł w rekordowym tempie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład PiS ekonomia GOSPODARKA felieton miłosz manasterski

FELIETON Herbatka z Putinem. Felieton Miłosza Manasterskiego

Jeśli któryś z członków międzynarodowej społeczności sprawia poważne problemy, napada na słabszych i wygraża sąsiadom, trzeba zaprosić go na herbatkę do cioci Angeli, która stanowczo, ale spokojnie powie mu "Nieładnie się bawisz, a fe!". To zdaje się francusko-niemiecki przepis na demokratyzację Rosji i bezpieczeństwo Europy - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska felieton miłosz manasterski Rosja cyberatak polityka Polska w Unii Europejskiej Władimir Putin

FELIETON Prawa człowieka według Senatu. Felieton Miłosza Manasterskiego

Rzecznik Praw Obywatelskich to nie żaden atlas dźwigający na swoich barkach polską demokrację, tylko szef potężnego urzędu, który cztery lata temu zatrudniał blisko 300 osób. Jeśli Lidia Staroń mogła pomóc tysiącom Polaków mając do dyspozycji dwoje pracowników biura i kilku wolontariuszy, to po co wydajemy ponad 50 milionów na urząd, który nie wiadomo czym się zajmuje?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat RPO Rzecznik Praw Obywatelskich felieton miłosz manasterski

FELIETON Marsjanie atakują, opozycja straszy. Felieton Miłosza Manasterskiego

Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta. Jednak nawet najgorsze sondaże nie upoważniają partii do działania wbrew interesom państwa. W wojnie informacyjnej wszelkie pakty z diabłem polityków spod znaku ośmiu gwiazdek to niebezpieczna gra dla naszej wspólnej ojczyzny - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski cyberprzestępczość opozycja

FELIETON Polska nie zamierza ustąpić z pozycji kluczowego partnera USA w regionie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Zainicjowane przez stronę amerykańską spotkanie prezydentów Joe Bidena i Andrzeja Dudy podczas szczytu NATO wynikało z chęci odbudowy zaufania pomiędzy sojusznikami, nadwyrężonej przez ostatnie decyzje USA w sprawie Nord Stream 2. Amerykanie pokazali tym samym, że nie ma mowy o lekceważeniu Polski, wysyłając wyraźny sygnał i do Berlina, i do Moskwy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Joe Biden USA miłosz manasterski

FELIETON Maas ma dość traktatu z Maastricht? Felieton Miłosza Manasterskiego

Czy Heiko Maas mówi to, czego sama Angela Merkel nie chce stawiać ostro? Obecna kanclerz jednak niebawem przejdzie na polityczną emeryturę, a jej następca być może nie będzie już zachowywać pozorów samoograniczenia niemieckiej mocarstwowości. Przed nami twarda walka o zachowanie w Unii Europejskiej mechanizmów chroniących ją przed niemiecką supremacją.
Zobacz więcej na temat:  felieton Niemcy Heiko Maas Unia Europejska miłosz manasterski Angela Merkel ŚWIAT Europa

Prof. Mieczysław Ryba: układ, który obalił rząd Jana Olszewskiego, funkcjonuje do dziś

- Ten układ owszem, obalił rząd Olszewskiego, ale to nie jest tak, że on tylko taktycznie zadziałał. W ogromnej mierze ten układ funkcjonował później przez lata, pewnie gdzieś medialnie był spinany przez szeroko rozumiane środowisko "Gazety Wyborczej", no i do dzisiaj w jakiś sposób funkcjonuje - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL-u. Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z UŁ oraz Miłosz Manasterski, szef Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz miłosz manasterski prof. Mieczysław Ryba Polskie Radio 24 POLSKA Jan Olszewski dekomunizacja