Polskie Radio
Section05
BG-DWÓJKA

O.N.E. w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Zespół O.N.E. to pierwszy w pełni kobiecy zespół jazzowy w Polsce. Powstał kilka lat temu, dla żartu, przy okazji Dnia Kobiet. O.N.E. tworzą: saksofonistka Monia Muc, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk. Artystki zagrały w Dwójkowym cyklu Jazz.pl. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Dwójki oraz w streamingu wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka

Konkurs Wieniawskiego. Ostatnie przesłuchania II etapu [ZOBACZ WIDEO]

Dobiega końca II etap 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Uczestnicy występują z towarzyszeniem altowiolistów oraz orkiestry kameralnej. Zapraszamy do śledzenia zmagań młodych skrzypków na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie wideo na stronie internetowej. Transmisja trwa od godz. 17.00. Jeszcze dziś wieczorem poznamy wyniki II etapu.
Zobacz więcej na temat:  konkurs Wieniawskiego - etap II Konkurs Wieniawskiego Konkurs Wieniawskiego 2022

Qingzhu Weng: Sonata Paderewskiego bardzo mi się spodobała

- Cieszę się, że mogłem wykonać Sonatę Paderewskiego, szczególnie, że jestem w Polsce, a po drugiej stronie ulicy znajduje się Akademia Muzyczna jego imienia. To było coś wyjątkowego. To niezbyt często wykonywane dzieło - mówił skrzypek z Chin Qingzhu Weng w ekskluzywnym wywiadzie dla radiowej Dwójki. Sonatę a­-moll, op. 13 Ignacego Jana Paderewskiego młody skrzypek wybrał jako jedyny uczestnik II etapu tegorocznej odsłony Konkursu Wieniawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Konkurs Wieniawskiego 2022 Konkurs Wieniawskiego Konkurs Wieniawskiego w Polskim Radiu konkurs Wieniawskiego - etap II Bruce (Xiaoyu) Liu Magdalena Łoś Marcin Majchrowski Jacek Hawryluk skrzypce Ignacy Jan Paderewski

XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, I Etap - sesja wieczorna [ZOBACZ WIDEO]

Trwa XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W Dwójce transmitujemy zmagania uczestników. Transmisje dostępne są na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie wideo na stronie internetowej. Zapraszamy do oglądania transmisji wideo!
Zobacz więcej na temat:  Konkurs Wieniawskiego 2022 Konkurs Wieniawskiego w Polskim Radiu Dwójka konkurs Wieniawskiego - etap I