Polskie Radio
Section05
biznesmen

Marzena i Adam Tkaczukowie z MAT: na podbój Państwa Środka

Właśnie odprawiono transport słodyczy ze starachowickiej firmy MAT do Bośni i Hercegowiny. Ładownie TIR-ów pomieściły przede wszystkim śliwki w czekoladzie. Bałkański kierunek eksportu to jednak żadna rewelacja, jeśli się weźmie pod uwagę, że produkty z firmy MAT od dawna trafiają już na rynki odległych krajów, takich jak Chiny czy Angola.
Zobacz więcej na temat:  biznesmen Chiny Dariusz Kwiatkowski słodycze żywność

Patrycja Jarząbek-Dyląg: jakość zawsze się obroni

Dziś fabryka porcelany „Krzysztof” w Wałbrzychu radzi sobie doskonale. Jednak jeszcze 6 lat temu zakład był w stanie upadłości. W 2010 roku trochę przez przypadek kupił go Kazimierz Jarząbek, właściciel firmy Nordis, potentat na rynku mrożonek. „Krzysztof” stał się przedsięwzięciem rodzinnym. Po śmierci Kazimierza, z powodzeniem kierują nim córki Patrycja i Margareta.
Zobacz więcej na temat:  biznes biznesmen GOSPODARKA

Aleksander Paciorkiewicz: biznes mlekiem płynący

Aleksander Paciorkiewicz to człowiek urodzony i wychowany w mieście, z dyplomem zagranicznej uczelni, który zainteresował się branżą mleczarską. Nie będzie to jednak historia o tym, jak "mieszczuch" porzuca szklane wieżowce i przeprowadza się na wieś. Wręcz przeciwnie. Prezes firmy Foodcom udowadnia, że handel mlekiem i olejem roślinnym może być równie ekscytujący jak obrót ropą i innymi surowcami.
Zobacz więcej na temat:  biznes biznesmen żywność