Polskie Radio
Section05
biznesmen

Sonik: czuję się raczej przedsiębiorcą niż biznesmenem

Już w liceum sprzedawał sprzęt sportowy, na studiach założył pierwszą firmę. Obecnie przedsiębiorstwa, w których ma udziały, zarabiają rocznie kilkadziesiąt milionów złotych rocznie. A mimo to większości Polaków nazwisko Rafała Sonika nie kojarzy się z biznesmenem, a raczej sportowcem, pierwszym w historii Polakiem, który wygrał rajd Dakar.
Zobacz więcej na temat:  biznesmen przedsiębiorca Błażej Prośniewski

Konstytucja Biznesu: przełomowe prawo dla firm?

Ustawa z 1988 roku o działalności gospodarczej, tzw. ustawa Wilczka umożliwiła  przejście od gospodarki permanentnego niedoboru do gospodarki wolnorynkowej. W wyniku jej wprowadzenia powstało 2 mln nowych firm i stworzono 6 mln miejsc pracy. Czy Konstytucja Biznesu, zaproponowana przez Ministerstwo Rozwoju, powtórzy ten sukces?
Zobacz więcej na temat:  Błażej Prośniewski Justyna Golonko Aleksandra Tycner biznes biznesmen przedsiębiorca przedsiębiorstwo prawo gospodarka polska ustawa Plan Morawieckiego

Michał i Mateusz Rybarczykowie: lekarze firm

Lotnictwem interesowali się od dzieciństwa, choć wówczas "instytucjonalnie" bardziej zaangażowany był ojciec, syn brał jednak z niego przykład i też złapał lotniczego bakcyla. Bohaterami audycji "Ludzie gospodarki" w Polskim Radiu 24 są Michał (senior) i Mateusz (junior) Rybarczykowie, właściciele firmy Rybarczyk Inwestycje, którzy w tym samym stopniu słyną ze swych lotniczych pasji, co i z "leczenia" upadających przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  biznes biznesmen Dariusz Kwiatkowski firmy lotnictwo