X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Boże Ciało

"Eucharystia tworzy Kościół"

Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Podobnie jak w Wielki Czwartek, wspominamy ustanowienie przez Chrystusa Eucharystii, podczas Ostatniej Wieczerzy. Jednak Boże Ciało ma inny, radośniejszy wymiar. Wyrazem tego są m.in. procesje z Najświętszym Sakramentem, które przeszły ulicami miast i miejscowości. O adoracji Najświętszego Sakramentu mówił w audycji Terlikowski Na Froncie redemptorysta o. dr Marek Kotyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało Kościół katolicki wiara religia

"Boże Ciało to szczególne święto, które tworzy wspólnotę"

Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywaną również Bożym Ciałem. W Polskim Radiu 24 rozmowa z ks. Janem Sikorskim, emerytowanym proboszczem warszawskiej parafii św. Józefa Oblubieńca NMP,  w której od kilkudziesięciu lat trwa całodobowa adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało chrześcijaństwo Jan Sikorski Kościół katolicki

Długi weekend. Apel o bezpieczeństwo na drogach

W uroczystość Bożego Ciała policjanci apelują o czujność. Na głównych drogach w kraju panuje wzmożony ruch kierowców podróżujących do miejsc wypoczynku. W miastach z kolei należy zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu podczas tradycyjnych procesji Bożego Ciała. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Mariuszem Ciarką, rzecznikiem Komendanta Głównego Policji.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało drogi policja bezpieczeństwo na drodze

"Boże Ciało pokazuje jak blisko człowieka jest Bóg"

- Boże Ciało wpisuje się w krajobraz Polski, a przez to Polska wpisuje się w krajobraz Europy. We wszystkich miastach europejskich świętowane jest Boże Ciało i przechodzą tam procesje. Polska jest szczególna, ponieważ tutaj nawet komuniści nie zniszczyli tego święta. Polska w geografii Europy ma szczególne miejsce – powiedział w Rozmowie PR24 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.
Zobacz więcej na temat:  ks. Paweł Rytel-Andrianik Boże Ciało Kościół katolicki wiara religia Episkopat Polski