Polskie Radio
Section05
elektromobilność

Polskie miasta czeka transportowa rewolucja

Autobus nie zawsze czerwony, ale coraz częściej elektryczny przez ulice naszego miasta będzie mknął. 3,5 tysiąca autobusów na paliwa alternatywne ma wyjechać na ulice mniejszych i większych metropolii w ciągu najbliższych 10 lat. Chodzi głównie o pojazdy elektryczne i na sprężony gaz ziemny CNG. Co dzięki temu mogą zyskać mieszkańcy i kto na tej rewolucji zarobi - sprawdział Piotr Wardziak.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność samochody elektryczne autobus

24. Poziom: E-samochód dla każdego

Rząd coraz intensywniej przygląda się elektromobilności, myśląc o pomysłach mających wspierać tę ideę. Popularyzacji samochodów elektrycznych mogą się przysłużyć także nowe usługi, jak np. "car-sharing". O pilotażowym programie jednej z platform mówili goście audycji 24 Poziom: Maciej Chmieliński z Innogy Polska S.A. oraz Katarzyna Gospodarek z BMW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 innowacyjna gospodarka innowacyjność innowacje elektromobilność samochody elektryczne gospodarka polska ekologia hybryda

Lasy Państwowe stawiają na elektromobilność

Lasy Państwowe rozpoczynają na swoich gruntach, w różnych miejscach Polski, budowę punktów ładowania pojazdów elektrycznych. To element szerszego planu, którego realizacja ma sprawić, że odnawialne źródła staną się podstawą zaopatrzenia w energię elektryczną dla posiadanych przez przedsiębiorstwo   budynków i środków transportu.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe elektromobilność Dariusz Kwiatkowski samochody elektryczne