Polskie Radio
Section05
elektromobilność

"Impact mobility rEVolution'18". O motoryzacji przyszłości

- W jednym miejscu, w jednym czasie będziemy mieli nie tylko okazję posłuchać o nowych technologiach, ale także ich dotknąć, zobaczyć jak innowacje w obszarze motoryzacji mogą poprawić jakość naszego życia - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Melcer z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W dniach 12-13 września 2018 roku w Katowicach odbędzie się poświęcony elektromobilności kongres "Impact mobility rEVolution'18". 
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność motoryzacja Polskie Radio 24 Katowice Mateusz Morawiecki biznes Impact mobility rEVolution 18

Jak ograniczyć zanieczyszczenia z transportu drogowego?

Transport samochodowy w znacznym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Decydują o tym głównie: duża liczba samochodów osobowych, ich zaawansowany wiek i zły stan techniczny. Ten stan rzeczy może ulec poprawie dzięki powstaniu Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. I o tym w radiowej Jedynce z prof. Zbigniewem Karaczunem z SGGW rozmawiał Dariusz Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność ekologia ochrona przyrody

Tauron wchodzi w elektromobilność i carsharing

Chcemy mocniej zaangażować się w elektromobilność, którą traktujemy jako narzędzie walki z niską emisją a jednocześnie jako jedno z perspektywicznych źródeł przychodu grupy Tauron. Na terenie naszego obszaru dystrybucyjnego będziemy budować infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, planujemy także rozwój usługi carsharingu - mówi WNP.PL Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.
Zobacz więcej na temat:  Tauron Polska Energia elektromobilność samochody elektryczne