Polskie Radio
Section05
eurostat

Polska po pandemii ma duży wzrost nowych zatrudnionych na tle UE. Tak wynika z danych Eurostatu

Polska zajmuje 13. miejsce w UE pod względem wskaźnika zatrudnienia w porównaniu z 18. przed pandemią - twierdzą eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Według analityków PIE w całej Unii pracowało pod koniec II kw. br. o 2,98 mln osób mniej niż przed COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eurostat zatrudnienie pracodawcy pracownicy firma aktywność pracownik 50 plus Unia Europejska

"Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna". Marlena Maląg o najnowszych danych Eurostatu dot. bezrobocia

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,4 proc. - to znacznie poniżej unijnej średniej. Stopa bezrobocia w sierpniu w całej UE wyniosła 6,8 proc., natomiast w strefie euro - 7,5 proc. - skomentowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka bezrobocie Marlena Maląg praca eurostat

Według Eurostatu Polska jest w czołówce europejskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia należy do najniższych w UE

Polska utrzymuje miejsce w czołówce, jeśli chodzi o niskie bezrobocie w Unii Europejskiej. Od ubiegłego roku nasz kraj nie spada z podium. Z danych opublikowanych przez unijny urząd statystyczny Eurostat wynika, że w czerwcu pracy nie miało 3,6 proc. naszych rodaków. Takie same wyniki uzyskała Malta, a lepsze odnotowały tylko Czechy - z bezrobociem na poziomie 2,8 proc., oraz Holandia - 3,3 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eurostat bezrobocie POLSKA Unia Europejska

Eurostat: stopa bezrobocia w czerwcu w Polsce należała do najniższych w Unii Europejskiej

Polska utrzymuje miejsce w czołówce jeśli chodzi o niskie bezrobocie w Unii Europejskiej. Od ubiegłego roku nasz kraj nie spada z podium. Z danych opublikowanych przez unijny urząd statystyczny Eurostat wynika, że w czerwcu pracy nie miało 3,6 procent naszych rodaków. Takie same wyniki uzyskała Malta, a lepsze odnotowały tylko Czechy - z bezrobociem na poziomie 2,8 procent, oraz Holandia - 3,3 procent.
Zobacz więcej na temat:  eurostat bezrobocie Unia Europejska

Wielkopolska z najniższym bezrobociem wśród regionów UE. To zasługa przemysłu, rolnictwa i działań osłonowych rządu

- Pomimo kryzysu związanego z pandemią, w woj. wielkopolskim stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,8 pkt proc. w latach 2019-2020 - mówi wiceminister rozwoju Robert Tomanek. Dodaje, że w tym samym okresie spadek stopy bezrobocia zarejestrowała niespełna 1/3 regionów w Europie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie Unia Europejska eurostat wielkopolskie