X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
finanse publiczne

Andrzej Sadowski: Polacy oczekują wysokiej jakości funkcjonowania instytucji publicznych

Zamieszanie wokół Getin Noble Banku nie sprzyja budowaniu zaufania klientów. Władze instytucji i eksperci uspokajają. Afera nie ma bezpośredniego wpływu na ich pieniądze. Przyczyny afer związanych z rynkiem finansowym komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Sadowski, szef Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 finanse finanse publiczne komisja nadzoru finansowego KNF

Michał Dworczyk: premier przyjął dymisję szefa KNF

– Decyzję w sprawie dalszych losów Marka Chrzanowskiego podejmie pan premier, który polecił prokuraturze i służbom zebranie maksimum informacji – powiedział w "Pulsie Trójki" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. – To oczywista sytuacja korupcyjna – dodał poseł Marcin Święcicki.
Zobacz więcej na temat:  komisja nadzoru finansowego Michał Dworczyk Marcin Święcicki finanse publiczne POLSKA Trójka Marcin Pośpiech

Janusz Szewczak: zamknięcie tegorocznego budżetu zapowiada się sensacyjnie pozytywnie

– Deficyt na ten rok był planowany na 41,5 mld złotych, a może okazać się, że wyniesie 20 mld. Ponadto zapowiada się, że dochody podatkowe, mimo, że w zeszłym roku były znacząco wyższe, to teraz mogą być jeszcze o 20 mld większe – powiedział Janusz Szewczak, ekonomista oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 rozmowa o bieżącej sytuacji państwowego budżetu oraz o perspektywach na najbliższe miesiące.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Janusz Szewczak GOSPODARKA ekonomia deficyt budżetowy budżet Polski finanse publiczne dług publiczny

Czym jest pomoc publiczna i dlaczego firmy o nią walczą?

O pomoc publiczną zabiegają instytucje i podmioty prywatne argumentując, że jest ona niezbędna do realizacji ważnych celów gospodarczych z także społecznych. Ekonomiści zwracają uwagę, że taka pomoc może być źródłem niepożądanych zakłóceń w funkcjonowaniu rynkowej konkurencji. I właśnie ten temat mówił w radiowej Jedynce Andrzej Kaznowski, z firmy Easy State Aid, gościnnie wykładający w Szkole Głównej  Handlowej w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim.  
Zobacz więcej na temat:  finanse publiczne

„Debata Dnia” w PR24: notatka dotycząca wyłudzeń z podatku VAT

– Zastanawia mnie to, kto tak naprawdę korzystał na tym systemie. Nie wierzę, że były to tylko mafie zajmujące się sprzedażą paliwa. Musiała to być zorganizowana siatka osób z różnych środowisk – powiedział publicysta Miłosz Lodowski. W „Debacie Dnia” Polskiego Radia 24 rozmowa na temat publikacji „Super Expressu”, który dotarł do informacji na temat notatki w sprawie wyłudzeń podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podatek VAT polityka Mateusz Szczurek Ministerstwo Finansów finanse publiczne

Włoska awantura z Komisją Europejską: kłótnia o deficyt

Od poniedziałku trwa wojna na słowa rządu włoskiego z Komisją Europejska. Po wypowiedzi szefa KE Jean-Claude Junckera, że planowany przez ten kraj deficyt może wpędzić go w kryzys greki, wicepremier Włoch oskarżył członków Komisji Europejskiej o chęć obalenia jego rządu i działania na szkodę Włochów. Rynki reagują nerwowo - rosna rentowności włoskich obligacji, spada kurs euro.
Zobacz więcej na temat:  Włochy deficyt budżetowy Komisja Europejska finanse publiczne