X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
finanse publiczne

Sytuacja makroekonomicza Polski. „Nie ma powodów do niepokoju”

„Pojawiają się efekty przegrzania polskiej gospodarki. Co prawda PKB ma wzrosnąć o ponad 4 proc., jednak tempo wzrostu będzie w kolejnych kwartałach spadać” – ocenia Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych. O sytuacji makroekonomicznej Polski, o tym, jak wyglądają perspektywy dalszego rozwoju gospodarczego i stan finansów publicznych, mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Grażyna Ancyparowicz z Rady Polityki Pieniężnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gospodarka polska wzrost gospodarczy pkb Rada Polityki Pieniężnej finanse publiczne

RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

Goście Polskiego Radia 24: Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna), Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) i Marek Zuber (ekonomista) uważają, że na razie nie ma żadnych przesłanek by zmieniać wysokość stóp procentowych. Zarazem przestrzegają, że nie wiadomo jak będzie w przyszłości, bo polska gospodarka jest zależna od sytuacji na świecie, zwłaszcza w Europie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Polityki Pieniężnej gospodarka polska inflacja stopy procentowe NBP Adam Glapiński finanse publiczne

Nowy budżet UE. Eksperci za sojuszem Polski z Węgrami

Goście Polskiego Radia 24: Mariusz Adamiak (PKO BP), dr Stanisław Cichocki (Uniwersytet Warszawski) i dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers) ocenili w audycji Rządy pieniądza, że taki sojusz może przynieść korzyści Polsce i Węgrom. O współpracy dwustronnej oraz sprawach Unii Europejskiej, w tym nowego budżetu UE rozmawiał w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim premier Viktor Orban.
Zobacz więcej na temat:  Węgry Unia Europejska Komisja Europejska finanse publiczne budżet ue budżet UE 2021-2027

Polacy coraz bogatsi. Własne mieszkanie jednak wciąż luksusem

Goście Polskiego Radia 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski), Paweł Majtkowski (ekonomista) i Paweł Pelc (radca prawny) dyskutowali w audycji Rządy pieniądza m.in. kredytach hipotecznych Polaków. Posiadanie mieszkania to ciagle atrybut zamożności Polaków. - Żyliśmy w biedzie i teraz próbujemy odbić sobie te lata - zauważył jeden z gości audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kredyt hipoteczny mieszkania Mieszkanie Plus finanse publiczne oszczędności oszczędzanie

Debata Poranka: Bilans Polski w Unii Europejskiej

Czternaście lat temu, 1 maja 2004 roku, Polska stała się krajem członkowskim Unii Europejskiej. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o uczestnictwie Warszawy w projekcie wspólnotowym, a także przyszłości UE i kolejnym budżecie Unii, rozmawiali Igor Szczęsnowicz z „Gazety Polskiej Codziennie” i Katarzyna Kozłowska, publicystka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 Bruksela finanse publiczne

"Wydatki socjalne służą gospodarce". Opinie ekspertów

Goście Polskiego Radia 24: Mariusz Adamiak (PKO BP), profesor Zbigniew Krysiak (Szkoła Główna Handlowa, Instytut Myśli Schumana) i Roman Ziruk (Ebury) wyrazili zadowolenie z danych GUS o bardzo dobrym stanie sektora finansów publicznych. Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w ubiegłym roku  wyniósł 1,7 procent PKB wobec 2,3 procent PKB w 2016 r. - Trzeba się cieszyć, że deficyt maleje. Mamy powody do radości - skonstatował profesor Zbigniew Krysiak.
Zobacz więcej na temat:  pkb gus finanse publiczne gospodarka polska