Polskie Radio
Section05
granica

Ukraina: 5 osób aresztowanych z powodu incydentu na granicy

Ukraińska policja aresztowała pięć osób w związku z incydentem na przejściu granicznym w Szeginiach, z udziałem Micheila Saakaszwilego. Były prezydent Gruzji i gubernator Odessy otrzymał protokół o nielegalnym przekroczeniu granicy. Zwolennicy Micheila Saakaszwilego wtargnęli na przejście graniczne z Polską i wprowadzili polityka na terytorium Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Micheil Saakaszwili granica straż graniczna Petro Poroszenko

Inicjatywa ''Różaniec do granic" już za miesiąc

W kutrach na Bałtyku, w kajakach na Bugu, na szczytach Tatr - 7 października o godzinie 14, wzdłuż granic Polski odmawiany będzie różaniec. Udział w wydarzeniu zapowiedziały 22 diecezje graniczne, wyznaczonych zostało 319 kościołów stacyjnych - poinformowała fundacja Solo Dios Basta. Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu weźmie udział milion osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki granica aktualności katolickie

Litwa odgradza się od Rosji. Na ogrodzeniu czujniki [WIDEO]

Litwa rozpoczęła budowę ogrodzenia na granicy z Rosją. Ma ono mieć dwa metry wysokości i prawie czterdzieści pięć kilometrów długości. Budowa ma kosztować milion trzysta trzydzieści pięć tysięcy euro. Ogrodzenie to znak, że sąsiednie państwo jest oceniane jako możliwy agresor - mówił szef MSW. I przypomniał o porwaniu oficera estońskiego wywiadu w strefie nadgranicznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Rosja granica obwód kaliningradzki

Od 11 czerwca Ukraińcy będą mogli wjechać do UE bez wizy

Ukraińskie urzędy wydają dziesiątki tysięcy biometrycznych paszportów dziennie. To dokumenty, które będą uprawniać obywateli Ukrainy do wjazdu na teren Unii Europejskiej bez wizy. Początek tzw. ruchu bezwizowego 11 czerwca. O konsekwencjach zniesienia wiz do UE dla Ukraińców mówiła w Polskim Radiu 24 Myrosława Keryk, prezes Fundacji Nasz Wybór.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska granica Strefa Schengen