Polskie Radio
Section05
Grzegorz Walijewski

94-letni Sobiesław Zasada wyruszył "Maluchem" do Monte Cassino

Wyprawa zabytkowych fiatów 126p "Maluchów", której przewodzi 94-letni b. rajdowiec i przedsiębiorca Sobiesław Zasada wyruszyła w środę z Krakowa do Włoch, aby uczcić 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino. W rocznicę wydarzenia, 18 maja załogi złożą kwiaty i będą uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Monte Cassino kierowcy samochody kajetan kajetanowicz Rafał Sonik Robert Kilen Grzegorz Walijewski prognoza pogody

Pogoda na majówkę 2024. Ile stopni? Gdzie deszcz? IMGW o szczegółach prognozy

- W ostatnim czasie pogoda miała chyba focha na nas, bo niezbyt nas rozpieszczała, ale idzie długi weekend, więc stwierdziła, że zrobi nam przyjemność i przyprowadzi do nas bardzo ciepłe masy powietrza - mówi w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych pogoda prognoza pogody Grzegorz Walijewski IMGW majówka Maj długi weekend weekend społeczeństwo

POLSKIE RADIO 24 Upały już w maju? "Pogoda coraz bardziej niebezpieczna"

– Zmiana klimatu jest widoczna gołym okiem, wiosna rozpoczęła się miesiąc wcześniej, bo już w lutym, a z prognoz wynika, że także lato będzie ekstremalnie ciepłe – powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. – Zmieniający się klimat powoduje, że pogoda tu i teraz jest coraz bardziej niebezpieczna – zaznaczył i przypomniał o alertach Instytutu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW Grzegorz Walijewski Błażej Prośniewski pogoda prognoza pogody społeczeństwo klimat

Pył znad Sahary w natarciu. Co oznacza? Kto powinien uważać?

Nad Polskę znów nadciąga pył saharyjski. Jego konsekwencją będą nie tylko brudne samochody, ale i gorsze samopoczucie. Synoptycy ostrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Jak dodają, tym razem zjawisko osiągnie swoje apogeum. Kto powinien szczególnie uważać? - O tym w Trójce mówili Barbara Toczko z Departamentu Monitorowania Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.
Zobacz więcej na temat:  sahara jakość powietrza smog alert pogodowy Alert RCB IMGW Piotr Łodej wiatr Trójka pogoda Grzegorz Walijewski

TYLKO U NAS Pogodowy rollercoaster za oknem. Kiedy wróci do nas prawdziwa zima? Rzecznik IMGW wyjaśnia

- Zimowa aura niestety się kończy, przynajmniej w tym tygodniu nie będzie jej zbyt dużo. Mamy tak zwaną cyrkulację atlantycką, czyli z zachodu na wschód wędrują układy niskiego ciśnienia, które tworzą się nad Atlantykiem, przynosząc dosyć dynamiczną pogodę. Przede wszystkim objawia się to silnymi porywami wiatru - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza zima śnieg deszcz Radio kierowców Grzegorz Walijewski

ALERT IMGW Uwaga! Marznące opady deszczu, oblodzenie, mróz. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed: marznącymi opadami deszczu, oblodzeniem, mrozem oraz intensywnymi opadami śniegu. Jak przewiduje rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, "zima w pierwszej części grudnia będzie przez duże Z. Temperatury spadną do -15 st. C. Sypnie śniegiem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW Grzegorz Walijewski pogoda prognoza pogody prognoza śnieg lód deszcz

Majówka coraz bliżej. Czy jest szansa na odrobinę słońca?

Za nami wyjątkowo ciepły weekend. Jak mówi Grzegorz Walijewski z IMGW, wyż zapewnił nam wspaniałą pogodę. W Lęborku zanotowano aż 24 stopnie. – Pojawiały się w nocy zorze polarne, Leonidy, była koniunkcja Księżyca i Wenus – wylicza gość Witolda Lazara i dodaje, że wszystkie te zjawiska mogliśmy dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym obserwować bez przeszkód.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar prognoza pogody pogoda IMGW majówka Grzegorz Walijewski