Polskie Radio
Section05
kalkulator

Zostając w domu, można ocalić 344 osoby. O kalkulatorze dystansu społecznego

– Jeżeli zarazimy dwie inne osoby, te dwie inne osoby zarażą kolejne cztery. To reakcja łańcuchowa, która powoduje potencjalny wzrost liczny zakażonych – wyjaśnia Dominik Czernia, doktorant Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz współtwórca kalkulatora dystansu społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Koronawirus w Polsce kwarantanna Piotr Łodej społeczeństwo pandemia kalkulator #zostańwdomu

BMI – Jaka jest Twoja idealna waga?

BMI to wskaźnik proporcji wzrostu do wagi, który w prosty sposób określa, czy nasza masa jest odpowiednia czy też mamy nadwagę lub niedowagę. Wskaźnik ten jest również wykorzystywany do oceny ryzyka wystąpienia groźnych chorób takich jak cukrzycy typu 2, miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu czy nawet nowotworów. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie i dieta zdrowie dieta kalkulator choroba otyłość zdrowe odżywianie nadwaga

Kalkulator dla księgowego

16 lipca przypada Dzień Księgowego. Zawód ten od setek lat jest powszechnie znany i ceniony. Stereotypowy obraz czasem niewiele różni się od rzeczywistości – tony faktur i obliczeń, ścisłe kontrole i skomplikowane rachunki. Jednak teraz pracę księgowych mogą ułatwić rozbudowane kalkulatory, stworzone właśnie do tego typu obliczeń. Co oferują poszczególne modele? Jakie funkcje będą w tym zawodzie najbardziej potrzebne?
Zobacz więcej na temat:  casio kalkulator księgowość