Polskie Radio
Section05
karate

Mistrzostwa Świata WTKRU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Świata WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. W zawodach wystartowało 1500 zawodników z 56 krajów. Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym to wydarzenie. Nie może więc nas tam zabraknąć. Do zobaczenia w niedzielę! Relację prosto z mistrzostw można usłyszeć w audycji "Rodzinny w-f" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców karate

Oficjalnie: igrzyska w Paryżu bez karate. Apele sportowców nieskuteczne

Rywalizacja w karate definitywnie nie znajdzie się w programie paryskich igrzysk olimpijskich w 2024 roku - potwierdził w rozmowie z agencją AFP dyrektor sportowy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Kit McConnell. Uzasadnił tę decyzję potrzebą "utrzymania równowagi" pomiędzy dyscyplinami tradycyjnym, a "rozwijającymi się".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tokio 2020 karate Sporty walki igrzyska olimpijskie

Konflikt działaczy nie ma końca. Co dalej z polskim karate?

Trwający od 2017 roku spór w polskim karate zostanie zażegnany? Do takiego rozwiązania wciąż daleka droga, choć pojawił się kolejny projekt porozumienia między Polskim Związkiem Karate oraz Polską Unią Karate. Jeśli organizacje się dogadają, Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie mogło przekazać ponad pół miliona złotych dotacji na przygotowanie kadry olimpijskiej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki karate opinie

Bańka przyznaje nagrodę Banaszczyk. PUK odpowiada

W miniony piątek Witold Bańka podjął decyzję o przyznaniu nagrody finansowej Dorocie Banaszczyk, mistrzyni świata w karate olimpijskim. W tle cały czas tli się konflikt między działaczami. Na słowa ministra sportu szybko zareagowała Polska Unia Karate, którą reprezentuje Banaszczyk. - Na chwilę obecną PUK nie posiada statusu polskiego związku sportowego, więc w myśl obowiązujących przepisów prawa nie mogła złożyć stosownego wniosku - czytamy na Facebooku w komunikacie organizacji. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki karate

TYLKO U NAS Dorota Banaszczyk ambasadorką Energi. "Dziękuję za zaufanie"

Mistrzyni świata w karate olimpijskim (kat. 55 kg) Dorota Banaszczyk podpisała umowę z Grupą Energa, na mocy której stanie się ambasadorką firmy. - To duża pomoc - przyznała zawodniczka w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. W ostatnim czasie głośno było o problemach 22-latki, która, ze względu na konflikt działaczy, musiała opłacać starty w kwalifikacjach olimpijskich z własnej kieszeni.
Zobacz więcej na temat:  Sporty walki SPORT NASZ WYWIAD Energa karate opinie

Mistrzyni bez środków na starty. Konflikt działaczy w tle

Dorota Banaszczyk, która w listopadzie ubiegłego roku została mistrzynią świata w karate, napisała w mediach społecznościowych, że, ze względu na konflikt między działaczami jej dyscypliny, musi przygotowywać się do igrzysk olimpijskich na własny koszt. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Sportu i Turystyki informując, iż zawodniczka podpisze umowę z firmą Energa, która zapewni jej finansowanie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki karate