X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
media w parlamencie

Spór o media. Nocne spotkanie z marszałkiem, dzień pełen wydarzeń

Nie wolno Polaków stawiać przeciwko sobie, a dziś tak się dzieje - powiedziała Beata Szydło w telewizyjnym wystąpieniu. Premier nawiązała do piątkowych wydarzeń w Sejmie i manifestacji przed parlamentem. Głos w sprawie zabrał również prezydent i zaoferował mediacje. Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował do polskich władz. Późnym wieczorem przedstawicieli mediów zaprosił na spotkanie marszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Sejm dziennikarstwo media protest KOD media w parlamencie

Wydarzenia w Sejmie. "To była próba przejęcia władzy"

- To była próba (…) drugiej nocnej zmiany; tak jak w 1992 r. była taka próba przejęcia władzy - wtedy udana - przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z wynikiem wyborów. Tak ja oceniam te wczorajsze wydarzenie, jako nielegalną próbę przejęcia władzy – powiedział w RMF FM szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Błaszczak KOD Nowoczesna POLSKA media w parlamencie

KOD manifestuje przed Sejmem

"Wolność słowa" i "wolne media" - takie hasła mają na transparentach uczestnicy manifestacji przed Sejmem, zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji. Protestujący wyrażają swój sprzeciw wobec planowanych, kontrowersyjnych zmian w regułach pracy parlamentarnych dziennikarzy. Solidaryzują się też z posłami opozycji, którzy zablokowali wcześniej sejmową mównicę i stół prezydialny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Komitet Obrony Demokracji media w parlamencie

Zmiany w parlamencie. Nowe zasady dla dziennikarzy

Zgodnie ze zmianami planowanymi przez Kancelarię Sejmu, w budynku F - poza głównym gmachem Sejmu - powstanie Centrum Medialne, które ma być kluczowym miejscem współpracy polityków z mediami. Jak zapewnia kancelaria, centrum będzie wzorowane na podobnych miejscach już funkcjonujących w zachodnich parlamentach, przede wszystkim w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Senat media dziennikarze media w parlamencie