Polskie Radio
Section05
NSZZ

Janusz Śniadek o katastrofie smoleńskiej: moja obecność w tym samolocie nie była wykluczona

- Drugiego dnia, kiedy wchodziliśmy do Kościoła na mszę niedzielną, jedna z pań z pielgrzymki tak przechodząc obok powiedziała do mnie, że "pan ma szczególnie za co dziękować Bogu, bo pan mógł być w tym samolocie" - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Śniadek, poseł PiS, były przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska samolot Polskie Radio 24 Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Watykan Janusz Śniadek Prawo i Sprawiedliwość Solidarność NSZZ

TYLKO U NAS Atak francuskich związków na "Tygodnik Solidarność" za wywiad z Le Pen. Prof. Łęcicki: medialna ignorancja

"Tygodnik Solidarność" został zaatakowany przez francuskie media i związki zawodowe za przeprowadzenie wywiadu z kandydatką na prezydenta Francji Marine Le Pen. Dla portalu PolskieRadio24.pl skomentował to prof. Grzegorz Łęcicki, medioznawca z UKSW, który stwierdził, że tak agresywna reakcja związana jest z dominującą na zachodzie lewicową ideologią oraz świadczy o medialnej ignorancji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka Francja Solidarność NSZZ związki zawodowe Marine Le Pen

Eksperci: przedsiębiorcy nie będą przestrzegać nowych obostrzeń, którym brak skutecznej egzekucji

Biznes raczej będzie kierował się swoimi prawa a nie obostrzeniami w gospodarce. Pandemia z nami zostanie tak jak grypa, a kolejne zamknięcia gospodarki nic nie zmieni – mówił prof. Konrad Raczkowski z Instytutu Gospodarki Światowej UKSW.  Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, drugi z gości audycji "Rządy Pieniądza" stwierdził, że przedsiębiorcy potrafią sobie radzić sobie w sytuacjach obostrzeń sanitarnych , szczególnie przy wielu niejasnych przepisach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura NSZZ Solidarność ZUS COVID-19 tarcza antykryzysowa

"Jedna z najczarniejszych dat". Szef Solidarności o 13 grudnia 1981

- Junta Jaruzelskiego wypowiedziała wojnę narodowi polskiemu, nie najeźdźcy zewnętrznemu, tylko swojemu społeczeństwu - powiedział w niedzielę w Bydgoszczy szef Solidarności Piotr Duda, nawiązując do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. - 13 grudnia 1981 r. to jedna z najczarniejszych dat w historii naszej ukochanej ojczyzny - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan wojenny Solidarność Piotr Duda PRL NSZZ historia Polski

"Pierwsze merytoryczne spotkanie". Ryszard Proksa o rozmowach ws. podwyżek dla nauczycieli

– To było pierwsze merytoryczne spotkanie naszego związku NSZZ Solidarność z Ministerstwem Edukacji i Nauki (…). Wreszcie usiedliśmy w jednym pomieszczeniu i mogliśmy wyartykułować nasze postulaty, pretensje i obawy – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Solidarność NSZZ edukacja szkoła Bartłomiej Graczak

"Polska stoi na straży praworządności w UE". Wiśniewska o manifestacji Solidarności przed TSUE

- Związkowcy upominali się tak naprawdę w imieniu milionów Europejczyków, których za chwilę dotkną wysokie koszty energii. A to właśnie grozi państwom członkowskim w efekcie nierozważnej i nierozsądnej polityki klimatycznej UE - powiedziała portalowi wPolityce.pl europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska, która wzięła udział w Luksemburgu w demonstracji w obronie kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Luksemburg Europa Europa Zachodnia protest manifestacje demonstracje Solidarność NSZZ Jadwiga Wiśniewska kopalnia Turów Unia Europejska polityka energetyka klimat

Szef Solidarności w kopalni Turów: jedziemy przed TSUE, pokazać, co ci ludzie wyprawiają

Szef NSZZ "Solidarność" w kopalni Turów Wojciech Ilnicki powiedział, że wyłączenie obiektu, a w konsekwencji elektrowni, pozbawi mieszkańców okolicznych powiatów ogrzewania i ciepłej wody, a pracowników środków do życia. Dlatego w piątek związkowcy jadą do Luksemburga, by protestować przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NSZZ Solidarność kopalnia Turów górnictwo Trybunał Sprawiedliwości UE

Maria Ochman: nie rozumiem części postulatów medyków. Protesty ruszyły, kiedy podwyżki weszły w życie

- Część środowiska medycznego zdecydowała się na protest na początku sierpnia, kiedy weszła w życie ustawa podwyżkowa. "Solidarność" nie przyłącza się do tego protestu. Nie rozumiem części postulatów - powiedziała w Polskim Radiu 24 przewodnicząca krajowego sekretariatu ochrony zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służba zdrowia protest NSZZ Solidarność

41. rocznica porozumienia katowickiego. Premier: bez tych wydarzeń trudno byłoby sobie wyobrazić niepodległą Polskę

"Mija 41 lat od wydarzeń, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić niepodległą Polskę, które na zawsze odmieniły los ojczyzny i całego świata" - podkreślił premier Mateusz Morawieckie w liście do uczestników obchodów 41. rocznicy podpisania porozumienia katowickiego i powstania NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA historia Polski Solidarność sierpień 80 premier Mateusz Morawiecki Huta Katowice strajki sierpniowe NSZZ 1980 społeczeństwo

41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Prezes IPN: wszyscy służmy wolnej, demokratycznej Polsce

- Wszyscy służmy wolnej, demokratycznej, społecznie odpowiedzialnej Polsce - ja taką deklarację, jako prezes Instytutu Pamięci Narodowej, chciałem złożyć - powiedział prezes IPN Karol Nawrocki podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" w 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Instytut Pamięci Narodowej porozumienia sierpniowe 1980 NSZZ Solidarność Karol Nawrocki sierpień 80 PRL