Polskie Radio
Section05
NSZZ

NASZ WYWIAD Tusk chce rozmów z rolnikami. "Solidarność" stawia warunki

- Nie wiem, czy w tych rozmowach w ogóle będziemy uczestniczyć. Po tym, co się wczoraj zadziało i jak zostali rolnicy potraktowani, oczekujemy konkretnego działania rządu polskiego i przeprosin - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ RI "Solidarność", po zapowiedzi premiera Donalda Tuska, że kolejna tura rozmów z rolnikami odbędzie się w najbliższą sobotę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnicy Warszawa protest rolnictwo społeczeństwo NSZZ Solidarność

"Anna Walentynowicz to postać łącząca Polaków i Ukraińców". Konferencja "Solidarność Narodów" w Ostrogu na Ukrainie

Centrum imienia Anny Walentynowicz, które powstanie w Równem, będzie miejscem działań na rzecz porozumienia między dwoma narodami – mówili uczestnicy konferencji "Solidarność Narodów", przeprowadzonej w Ostrogu na Ukrainie. Dwudniowe spotkanie zgromadziło polskich i ukraińskich działaczy społecznych i naukowców, którzy dyskutowali o szansach i wyzwaniach, stojących przed naszymi krajami i zastanawiali się, jak połączyć wysiłki w obliczu wspólnego zagrożenia, jakim jest Rosja.
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz Ukraina NSZZ Międzyzakładowy Komitet Strajkowy polityka

Jak Anna Walentynowicz jednoczy Polaków i Ukraińców? Konferencja "Solidarność Narodów" w Ostrogu na Ukrainie

W Ostrogu na Ukrainie polscy i ukraińscy działacze społeczni i naukowcy dyskutowali podczas konferencji "Solidarność Narodów" o szansach i wyzwaniach, stojących przed naszymi krajami. - Anna Walentynowicz jest postacią, która jednoczy Polaków i Ukraińców. Centrum jej imienia, które powstanie w Równem, będzie miejscem działań na rzecz porozumienia między dwoma narodami - stwierdzili w kontekście potrzeby połączenia wysiłków w obliczu wspólnego zagrożenia, jakim jest Rosja.    
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz Ukraina NSZZ Międzyzakładowy Komitet Strajkowy ŚWIAT polityka

Premier Morawiecki: pod płaszczykiem "federalizacji" odbywa się okrojenie Polski z suwerenności

Premier Mateusz Morawiecki w Spale powiedział, że "pod płaszczykiem hasła federalizacji odbywa się systematyczne okrojenie Polski z suwerenności". - Ten szczególny czas, także powyborczy, musi być czasem podniesionej gotowości do działania, do obrony polskiej wolności i suwerenności - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA Spała premier Solidarność NSZZ Europa Unia Europejska Parlament Europejski

"PiS będzie stać na straży praw pracowniczych, polityki społecznej i prorodzinnej". Premier na Zjeździe Solidarności

- Niezależnie od obrotu wydarzeń związanym z wyborami, PiS będzie stać na straży praw pracowniczych, polityki społecznej i prorodzinnej - zapowiedział w czwartek w Spale premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w Spale XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność NSZZ Piotr Duda związki zawodowe społeczeństwo polityka Mateusz Morawiecki

Maria i Anna - dwie siostry Sucheni. Jak zapisały się w historii swoją działalnością w obozie narodowym?

Maria i Anna, dwie siostry (z domu Sucheni) były związane z obozem narodowym. Dlaczego? Jak zapisały się w jego historii swoją działalnością? Czy atmosfera domu rodzinnego miała na to wpływ? Jak są obecne w pamięci Polaków?
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak PRL NSZZ Solidarność historia Polski Maria Rutkowska-Kurcyuszowa Anna Sucheni-Grabowska Narodowa Organizacja Wojskowa Jan Żaryn Ruch Narodowy

PR24 "Solidarność" podkreśla znaczenie emerytur stażowych. "Chodzi o wolność wyboru"

Rzecznik przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski wyjaśnił, że wprowadzenie emerytur stażowych jest uzupełnieniem systemu emerytalnego. Jak dodał, za tymi zmianami w systemie emerytalnym powinny iść także zachęty w postaci ulg podatkowych i innych preferencji związanych z miejscem pracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Solidarność NSZZ emerytura emerytury stażowe

"Solidarność" jednoznacznie komentuje propozycje Tuska. "Pamiętamy jego rządy i mu nie wierzymy"

Rzecznik przewodniczącego NSSZ "Solidarność" Marek Lewandowski mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że nawet najbardziej hojne obietnice Donalda Tuska w związkowcach wzbudzają nieufność. - Wolimy raczej postawić na tych, którzy z większości deklaracji i obietnic się wywiązywali w przeszłości - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Wieczorkowski Solidarność NSZZ

TYLKO U NAS Film "Zielona granica". NSZZ Straży Granicznej zdecydowanie: działanie nikczemne, hańba

"»Zielona granica« jest produktem propagandowym, dokładnie dostrojonym do ideologicznej nuty prezentowanej przez środowiska wrogie polskiej racji stanu [...] To działanie nikczemne i jeśli dopuszcza się go polski obywatel, mający pełną świadomość, jak wygląda prawdziwy stan rzeczy, to ściąga na siebie hańbę i najgłębszą pogardę" - czytamy w oświadczeniu Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przesłanym Polskiemu Radiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna granica Agnieszka Holland NSZZ TYLKO U NAS służby i bezpieczeństwo