Polskie Radio
Section05
policja polska

Bytom: 15-latek przyznał się do zabicia 13-letniej Patrycji. Dziewczyna była w ciąży

Zaginiona we wtorek 13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje. W środę jej ciało odnaleziono na terenie nieużytków. Nastolatka ma liczne rany kłute zadane ostrym narzędziem. Zatrzymano jej 15-letniego znajomego, który przyznał się do zabójstwa - wynika z nieoficjalnych informacji portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  zabójstwo przestępczość policja policja polska POLSKA regiony śląskie

Chcesz odpalić fajerwerki w sylwestra? Możesz wyjść przed dom

- Tradycyjne wyjście na osiedle nie będzie niczym złym. Policjanci nie będą nikogo legitymować czy nakładać mandatów. Co najwyżej poproszą, aby po godz. 24.00 wrócić do swoich domów i mieszkań - mówi o zbliżającym się sylwestrze insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. Musimy pamiętać o tym, żeby nie grupować się. Jakie jeszcze zasady będą nas obowiązywały?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek policja polska policja sylwester

Wzmożone działania policji w święta. Kontrole trzeźwości i mandaty za prędkość

- Okres świąteczny to wzmożony czas pracy dla policjantów - powiedziała st. sierż. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji. Jak poinformowała, na drogach spotkać można m.in. grupę SPEED, której patrole kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się kierowcy. 
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska służby i bezpieczeństwo POLSKA święta Boże Narodzenie bezpieczeństwo na drodze