Polskie Radio
Section05
policja polska

Śląskie: nielegalnie otwarty klub w Rybniku. Doszło do starć z policją

Rybnicka prokuratura bada, czy właściciel jednego z klubów, otwierając lokal mimo zakazu, nie sprowadził niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia. W osobnych wątkach będzie wyjaśniania kwestia starć, do których doszło przed klubem w miniony weekend i zasadności działania policjantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia GOSPODARKA policja policja polska śląskie Rybnik Śląsk regiony

Nielegalna impreza w lokalu w centrum Warszawy. Interweniowała policja i sanepid

- Duża nielegalna impreza odbyła się pomimo obostrzeń w jednym z lokali w centrum stolicy. W sobotę bawiło się na niej - według policji - kilkadziesiąt osób. - Funkcjonariusze skierowali w tej sprawie wnioski do sądu i sanepidu o ukaranie - poinformował w poniedziałek podinspektor Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 policja policja polska Warszawa mazowieckie regiony

Na wnuczka, wolontariusza, policjanta. Oszuści okradają seniorów

Próby oszustwa seniorów zdarzają się niezwykle często. Zwykle podejmowane są telefonicznie. Osoba po drugiej stronie przedstawia się na różne sposoby - wnuczek, pracownik pomocy społecznej, policjant, pracownik banku, a osoby starsze chętnie wdają się w rozmowę. Trzeba jednak uważać, by nie dać się zmanipulować i nie stracić oszczędności. W Dniu Babci przypominamy o zachowywaniu czujności.
Zobacz więcej na temat:  senior oszustwa policja policja polska kradzież