Polskie Radio
Section05
policja polska

Od początku roku 4 tys. małopolskich kierowców straciło prawo jazdy

- Od 1 stycznia do 27 grudnia 4 tys. kierowców w Małopolsce czasowo straciło prawo jazdy za złamanie limitu prędkości w obszarze zabudowanym – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy drogi samochód transport policja policja polska Polskie Radio Kierowców Polskie Radio Radio kierowców regiony małopolskie szybkość prawo jazdy

Sprowadzali do Polski kradzione kampery. U jednego z zatrzymanych znaleziono arsenał broni i amunicji

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali sześć osób podejrzanych o sprowadzanie z Niemiec do Polski kradzionych kamperów – przekazał rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za posiadanie pokaźnego arsenału broni i amunicji. 
Zobacz więcej na temat:  kamper podróże wakacje Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kradzież kradzież samochodu Niemcy ŚWIAT prawo policja policja polska

Mandaty: od nowego roku będzie dużo drożej!

Od pierwszego stycznia drastycznie zmienia się taryfikator mandatów. Podwyższone mandaty dla recydywistów drogowych, wyższe składki OC powiązane z liczbą mandatów i punktów karnych oraz wydłużony dwuletni okres obowiązywania punktów karnych – to wszystko znalazło się w nowej ustawie mandatowej, uchwalonej przez parlament. Nowelizacja przepisów zaostrza niektóre kary za wykroczenia drogowe nawet kilkukrotnie. W nowym taryfikatorze ujętych będzie kilkanaście wykroczeń, za które kierowca dostanie 15 punktów karnych.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo mandat motoryzacja samochód Drogówka policja polska Alvin Gajadhur Piotr Łodej

Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Wpadł, bo nie miał maseczki

Najbliższy rok w więzieniu spędzi 38-latek, który natrafił na kontrolę policjantów w jednej ze stacji benzynowych w Lewinie Brzeskim (woj. opolskie). Mundurowi sprawdzali, czy klienci stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak się okazało mężczyzna, który obowiązek ten zignorował, był poszukiwany przez sąd.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo obostrzenia maseczka POLSKA policja polska regiony opolskie podkarpackie

Łódzkie: policja zatrzymała pijanego kierowcę. Okazało się, że był poszukiwany

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jak podała rzecznik prasowa nadkom. Iwona Kaszewska, podczas kontroli okazało się, że 41-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie alkohol policja pijani kierowcy bezpieczeństwo na drodze policja polska drogi Bełchatów

#Murem za polskim mundurem. Święta na granicy z Białorusią

Żołnierze, policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej spędzają święta na granicy z Białorusią, daleko od swoich rodzin. - W tej chwili na terenie naszego województwa jest kilka tysięcy funkcjonariuszy w stanie najwyższej gotowości - mówi podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji. W wigilię świąt Bożego Narodzenia dziennikarze Polskiego Radia towarzyszą  mundurowym chroniącym wschodnią granicę Polski.
Zobacz więcej na temat:  policja polska Patryk Michalski granica święta

Siedlce: znaleziono zwłoki matki i dwóch synów. "Drzwi do mieszkania były zamknięte"

W kamienicy przy ul. Sienkiewicza w Siedlcach (Mazowieckie) znaleziono ciało trzech osób, 85-letniej kobiety i jej dwóch synów w wieku 62 i 51. - Drzwi były zamknięte wewnątrz, czyli nie były otwierane. Kto był w środku, musiał je zamknąć sam - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.
Zobacz więcej na temat:  Siedlce mazowieckie regiony policja policja polska śmierć POLSKA

"Czy to Cię tłumaczy?" - trwa kampania skierowana do kierowców i pieszych

Zadaniem kampanii "Czy to Cię tłumaczy?" jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Kierowcy i piesi powinni odpowiedzieć sobie na kilka pytań, o których przypominają organizatorzy akcji. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody policja policja polska wypadek piesi przepisy drogowe Polskie Radio prawo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze POLSKA społeczeństwo