Polskie Radio
Section05

polityka

Sasin: prawo jest jasne, trzeba wypłacić środki dla PiS

- Uchwała PKW jest jasna, prawo jest jasne. Sam minister finansów pod koniec listopada w piśmie odpowiadającym Prawu i Sprawiedliwości pisał, że on pełni tylko techniczną rolę w tej sprawie i będzie literalnie wykonywał uchwały PKW. W tej chwili ma uchwałę PKW i powinien ją wykonać - mówił w radiowej Trójce Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Renata Grochal Trójka POLSKA Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość Państwowa Komisja Wyborcza wybory w Polsce

Poseł KO: najpierw reforma SN, potem sprawa dotacji dla PiS

Wypłata dotacji wyborczej dla Prawa i Sprawiedliwości powinna zostać zawieszona - powiedział w radiowej Jedynce poseł Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak. Jego zdaniem ewentualne odwołanie od decyzji o wstrzymaniu wypłaty powinien rozpatrzeć Sąd Najwyższy po reformie i odsunięciu nieprawidłowo powołanych sędziów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Witczak koalicja obywatelska Polskie Radio Sygnały Dnia Grzegorz Osiecki

Polskie Radio 24 Co zrobi Domański? "Może go oskarżyć albo Tusk, albo PiS"

Minister finansów Andrzej Domański ma w tym tygodniu podjąć decyzję w sprawie subwencji PiS. - Zapewne zastanawia się co dla niego jest lepsze: czy być oskarżonym przez obecną władzę i Donalda Tuska o to, że wypłacił pieniądze, czy być oskarżonym po zmianie władzy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Grzegorz Puda. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Paweł Pawłowski Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Domański Grzegorz Puda

Polskie Radio 24 Subwencja dla PiS? "Nie nagradzajmy ich za łamanie prawa"

Minister finansów Andrzej Domański ma w tym tygodniu podjąć decyzję w sprawie subwencji PiS. - Mam nadzieję, że ci, którzy dopuszczali się ogromnych nadużyć finansowych, nie będą jeszcze dodatkowo wynagradzani pieniędzmi, i to naszymi wspólnymi - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Augustyn z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Paweł Pawłowski Urszula Augustyn Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Domański

Duda nieobecny na gali. "Nie było kontaktu z KPRM i MSZ"

- Pamiętajmy o tym, jak było skierowane zaproszenie, nie było żadnego kontaktu ze strony organizatorów, ani Kancelarii Premiera, ani MSZ w tej sprawie, co pokazywało, że chyba dla samych organizatorów nie było to specjalnie istotne wydarzenie - mówiła w radiowej Trójce szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka, komentując nieobecność Andrzeja Dudy na gali z okazji inauguracji polskiej prezydencji w UE.
Zobacz więcej na temat:  Renata Grochal Trójka POLSKA Unia Europejska kancelaria prezydenta Andrzej Duda Małgorzata Paprocka prezydencja Polski w UE

Polskie Radio 24 Gajewski: czekam na rejestr korzyści Romanowskiego

- Kto i z jakich środków będzie utrzymywał Romanowskiego w Budapeszcie, skoro nie będzie on otrzymywał uposażenia poselskiego i diety? Romanowski będzie musiał przedstawić rejestr korzyści. Jeśli mieszka w czyimś mieszkaniu, ktoś za to płaci lub otrzymuje od kogoś środki na życie, to będzie musiał to wykazać. Czekam na uzupełnienie rejestru korzyści przez Marcina Romanowskiego. Robi się to na bieżąco, w ciągu miesiąca - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Sebastian Gajewski.  
Zobacz więcej na temat:  Marcin Romanowski Węgry Fundusz Sprawiedliwości Sejm POLSKA