Polskie Radio
Section05
pr poleca koncerty mobilny

VII Symfonia #beethovenwkwarantannie

3... 2... 1... rozpoczynamy WIELKI FINAŁ! Posłuchamy czwartego i niestety już ostatniego ogniwa koncertowego cyklu „Beethoven w kwarantannie”, który stanowi oryginalny projekt polsko-rosyjskiego duetu fortepianowego, współtworzonego przez dwoje artystów naprawdę wybitnych: Julię Kociuban i Ilię Maximova. W niedzielę muzycy wykonają VII Symfonię A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena w transkrypcji na cztery ręce, sporządzonej przez Hugona Ulricha (1827-1872) z dbałością o odzwierciedlenie najdrobniejszego szczegółu oryginału.
Zobacz więcej na temat: 

Majka Jeżowska Band. Zobacz video z koncertu dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom

1 czerwca Świętowaliśmy Dzień Dziecka. To szczególny dzień dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom, dlatego stacja przygotowała dla nich wyjątkowy prezent! Zagrał zespół Majka Jeżowska Band. Koncert był transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Dostępny był także streaming na stronie polskieradio.pl, polskieradiodzieciom.pl i na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU koncerty w Polskim Radiu

Jazzujące skrzypce, czyli Adam Bałdych na Trójkowej scenie

Adam Bałdych nazywany jest "najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów", ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Wystąpił on w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 20 października 2019 roku. W niedzielę 31 maja 2020 roku przypomnieliśmy ten występ.
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp koncert Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej MUZYKA