Polskie Radio
Section05
prokuratura

Ordo Iuris zgłosiło sprawy ataków na kościoły do prokuratury. "Przynajmniej kilkanaście w toku"

- Zgłosiliśmy szereg przypadków wandalizmu, w toku jest przynajmniej kilkanaście spraw dotyczących naruszenia przepisów mówiących o obrazie uczuć religijnych lub przeszkadzaniu w wykonywaniu aktu religijnego - przekazał Instytut Ordo Iuris, nawiązując do toczących się obecnie protestów.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo prokuratura POLSKA Ordo Iuris aborcja strajki protest Kościół

Zarzuty za atak na księdza w Myśliborzu. Sprawca wiedział, że ma koronawirusa

Mężczyzna, który w sobotę podczas protestów ws. wyroku TK zaatakował w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) księdza usłyszał zarzuty spowodowania obrażeń i znieważenia, a także stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej. Dodatkowo postawiono mu też zarzut bezpośredniego narażenia na zarażenie wielu osób, ponieważ uczestnicząc w demonstracji, wiedział, że dotknięty jest chorobą wywołaną koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest POLSKA prokuratura

Brutalne pobicie księdza w Myśliborzu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Po publikacji nagrania pobicia księdza na stacji benzynowej w Myśliborzu, lokalna prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie - informuje wPolityce.pl. Jak podają dziennikarze portalu, śledczy ustalili, że napastnik stał się jeszcze bardziej agresywny, dowiedziawszy się, kim jest jego ofiara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo regiony zachodniopomorskie przestępczość prokuratura aborcja Trybunał Konstytucyjny demonstracje

"Skrajna nieodpowiedzialność, zagrożenie dla życia wielu osób". Prokuratura Krajowa o protestach ws. wyroku TK

Osoby, które organizują nielegalne zgromadzenia, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, z czego doskonale zdają sobie sprawę - oświadczyła Prokuratura Krajowa. W komunikacie dodano, że organizowanie obecnie ulicznych protestów "jest skrajnie nieodpowiedzialne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Prokuratura Krajowa protest demonstracje manifestacje aborcja Trybunał Konstytucyjny pandemia epidemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce

Prokuratura chce kasacji wyroku ws. Hansa G. Chodzi o groźby wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej

Prokuratura skierowała do Sądu Najwyższego kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy, który groził polskim pracownikom. Prokurator zaskarżył wyrok z 10 lipca, który uniewinnił oskarżonego od popełnienia przestępstwa kierowania gróźb karalnych wobec jednej z podwładnych.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo

Prokuratura skierowała do sądu pierwszy akt oskarżenia ws. afery GetBack

- Dotyczy 16 osób, w tym m.in. byłego prezesa zarządu GetBack. Postawiono w nim ok. 30 zarzutów dotyczących oszustw i wyprowadzenia pieniędzy na kwotę ok. 3 mld zł - poinformował Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski. - Jeszcze niejeden akt oskarżenia w tej sprawie zostanie skierowany i jeszcze nie jedna realizacja zostanie w tej sprawie przeprowadzona - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura GetBack

Ziobro: w postępowaniu przygotowawczym ws. afery GetBack zabezpieczyliśmy 400 milionów złotych

- Było to możliwe dzięki przepisom dot. rozszerzonej konfiskaty finansowej. Kończymy bardzo istotny element śledztwa ws. kilku tys. osób pokrzywdzonych, a aktem oskarżenia objęto 16 osób  - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  GetBack prokuratura Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Prokuratura Generalna sąd sądownictwo przestępczość gospodarcza POLSKA

"Rażące podwyższenie opłat". Prokuratura zaskarżyła uchwały Rady m.st. Warszawy dot. opłat za parkowanie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zaskarżyła do sądu administracyjnego dwie uchwały Rady m.st. Warszawy. Pierwsza dotyczy rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Woli i Pradze Północ. Druga - pięciokrotnej podwyżki kar za parkowanie bez uiszczenia opłaty, z 50 zł do 250 zł. Prokuratura wniosła o uznanie tych uchwał za nieważne.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa kierowca parkowanie samochód prokuratura Region Mazowsze regiony POLSKA