Polskie Radio
Section05

prokuratura

Lekarka z Oleśnicy bez zarzutów. Braun może je usłyszeć

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu umorzyła postępowanie dotyczące rzekomego naruszenia prawa przy zabiegu przerwania ciąży w szpitalu w Oleśnicy, uznając, że działania lekarki Gizeli Jagielskiej nie miały znamion czynu zabronionego. Równocześnie trwa śledztwo w sprawie Grzegorza Brauna, który w kwietniu wtargnął do placówki, próbując dokonać "zatrzymania obywatelskiego" ginekolożki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Oleśnica Grzegorz Braun

PREMIUM Czego szukało CBA u Rydzyka? "Koniec świętych krów"

Tadeusz Rydzyk zostanie dziś przesłuchany w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie. Śledczy badają potencjalne nieprawidłowości w przekazywaniu "dziełom" redemptorysty 21 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura analizuje obecnie "siedem umów", a stawką w tej grze jest nie tylko odpowiedzialność karna urzędników, lecz także możliwa konieczność zwrotu wielomilionowych dotacji, które zamiast do ofiar przestępstw, trafiły na konta medialnego imperium.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Tadeusz Rydzyk Fundusz Sprawiedliwości Centralne Biuro Antykorupcyjne pieniądze