X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
New Jersey

Kulisy Spraw: Pomnik Katyński w New Jersey

Zarządzenie burmistrza Stevena Fulopa o przeniesieniu monumentu zatwierdziła w połowie czerwca Rada Miejska Jersey City. W wyniku działań części amerykańskiej Polonii rada miasta Jersey City zezwoliła na przeprowadzenia referendum w sprawie jego lokalizacji. Nie zgodziła się natomiast na formalne zatwierdzenie obecnej lokalizacji monumentu. W Kulisach Spraw o kwestiach odpowiedzialności za pomnik i sporze wokół projektu jego przeniesienia mówiła Krystyna Piórkowska, amerykańska działaczka polonijna polskiego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 New Jersey USA Katyń

Kulisy porozumienia ws. pomnika katyńskiego w Jersey City

W efekcie negocjacji prowadzonych przez Polonię z władzami miasta pomnik zostanie przeniesiony o kilkadziesiąt metrów od obecnej lokalizacji. Strona polska otrzyma w bezpłatną dzierżawę na 99 lat ziemię, na której zostanie ustawiony. „Koszt przeniesienia monumentu pokryje Jersey City” - zapowiedział Steven Fulop burmistrz miasta podczas konferencji prasowej. Negocjacje relacjonował w audycji Polacy w Świecie korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  pomniki Katyń New Jersey USA Stany Zjednoczone Andrzej Duda prezydent

Burmistrz Jersey: głęboko żałuję słów o marszałku Senatu

Burmistrz Jersey City chce przyjechać do Polski i spotkać się osobiście z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Steven Fulop wydał oświadczenie, w którym wyraził żal z powodu swojej wypowiedzi pod adresem polskiego polityka. W Polskim Radiu 24 komentarz Radosława Żydoka z Fundacji Republikańskiej i Artura Wróblewskiego, amerykanisty. 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Karczewski New Jersey USA Senat zbrodnia katyńska Polonia w USA

Kidawa-Błońska: pomnik w Jersey City powinien stać tam dalej

– Pomnik Katyński w Jersey City powinien pozostać na swoim miejscu; jest ważny dla Polaków – powiedziała w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Według niej burmistrz Jersey City powinien przeprosić marszałka Senatu, ale - zastrzegła - marszałek "nie powinien wchodzić w spór z samorządowcem".
Zobacz więcej na temat:  prezydent referendum sądownictwo reforma sądownictwa konstytucja POLSKA Paweł Lisicki Katyń New Jersey Małgorzata Kidawa-Błońska

Plecak z bombami w New Jersey. FBI szuka Afgańczyka

Podejrzana paczka, znaleziona obok stacji kolejowej w amerykańskim stanie New Jersey, okazała się ładunkiem wybuchowym. Już został on zdetonowany i unieszkodliwiony przez specjalistów. O plecaku porzuconym w koszu na śmieci w miejscowości Elizabeth powiadomili policję dwaj bezdomni. Zaraz potem słychać było w tym rejonie eksplozję. Policja wytypowała już podejrzanego.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna New Jersey USA zamach