Polskie Radio
Section05
regulacja

KE: Suszarki do rąk nie muszą być energooszczędne

Komisja Europejska rezygnuje z planów wprowadzenia limitów zużycia energii przez tostery i suszarki do włosów. Bruksela miała zaproponować przepisy w tej sprawie na początku roku, ale wstrzymała się z decyzją przed brytyjskim referendum. Teraz w obawie przed rosnącym populizmem i eurosceptycyzmem zrezygnowała z części planów i ograniczyła swoje zamierzenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela energia elektryczna regulacja regulacje UE

Nowe przepisy: nawet 36 miesięcy na zgłoszenie reklamacji

Nowa ustawa wprowadzająca zapisy dyrektywy unijnej na temat handlu na odległość, wpłynie również znacząco na prawo dotyczące reklamacji. Klienci będą mogli żądać zwrotu pieniędzy już po wykryciu pierwszej usterki. Znacznemu wydłużeniu ulegnie też czas na złożenie reklamacji po odkryciu wady, z 2 miesięcy do roku. Jaki wpływ mogą mieć nowe regulacje na działanie sklepów?
Zobacz więcej na temat:  e-commerce e-sklep regulacja

Regulacje oraz interpretacje przepisów barierą rozwoju MŚP

Obowiązujące polskie przepisy prawa pracy, które przekładają się wprost na koszty zatrudnienia, powodują, że interes pracownika bardzo często jest sprzeczny z interesem pracodawcy. Zatrudnienie na umowę o pracę wiąże się z szeregiem dodatkowych, wysokich kosztów, które obciążają pracodawcę. Dla rynku pracy efektem jest emigracja pracowników i szara strefa.
Zobacz więcej na temat:  firma prawo regulacja rynek pracy