Polskie Radio
Section05
regulacje

Noszenie maseczek ochronnych - obowiązek prawny czy moralny?

Coraz więcej Polaków nie nosi maseczek. Czy posypią się  pozwy przeciwko temu obowiązkowi? To możliwe. Część rodziców nie zgadza się by ich dzieci nosiły maseczki w szkołach i zgłasza się do prawników. Robi to też wiele osób, które chcą uniknąć płacenia kar za to, że nie założyły maseczki np. w komunikacji miejskiej czy w sklepie. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Koronawirus w Polsce maseczka Ministerstwo Zdrowia prawo regulacje

Będą dodatkowe obostrzenia na imprezach okolicznościowych? Wiceminister zdrowia wyjaśnia

- Na razie nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych. Apelujemy jednak o przestrzeganie na nich zasad sanitarnych - poinformował na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia regulacje społeczeństwo POLSKA infografika

"Premier został źle poinformowany". Rzecznik rządu o wizycie szefa rządu w kawiarni

- W kwestii ograniczeń w kawiarniach premier Mateusz Morawiecki został przez swoje zaplecze źle poinformowany, przepraszam za to. Zalecenia dotyczące gastronomii miały mieć charakter "miękki", a zostały wydane przez GIS w formie zalecenia obowiązującego - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Piotr Müller Koronawirus w Polsce regulacje COVID-19 społeczeństwo POLSKA