X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
sankcje

Kryzys Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej

Utworzona przez Rosję Euroazjatycka Unia Gospodarcza boryka się z poważnymi problemami. Kryzys gospodarczy w Rosji - wywołany głównie spadkiem cen ropy na światowych rynkach i pogłębiony sankcjami wprowadzonymi przez kraje Zachodu w związku z konfliktem ukraińskim - promieniuje na niekonkurencyjne i uzależnione od Rosji gospodarki krajów poradzieckich. Gościem Polskiego Radia 24 była Ludmiła Kozłowska z Fundacji Otwarty Dialog.
Zobacz więcej na temat:  Euroazjatycka Wspólnota Gospodarcza Rosja sankcje sankcje Unii Europejskiej

Część sankcji USA wobec Białorusi znów zawieszono

Na kolejne pół roku zawieszono amerykańskie sankcje wobec dziewięciu białoruskich przedsiębiorstw - powiedziała w czasie wizyty w Mińsku wysokiej rangi urzędniczka Departamentu Stanu USA Bridget Brink. Jednocześnie, jak trzeba przypomnieć, obowiązują sankcje USA przedłużone przez prezydenta Obamę 16 czerwca br., dotyczące białoruskich urzędników, m.in. Aleksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś sankcje USA