Polskie Radio
Section05
służby specjalne

Hipnoza, walka psychologiczna i rady astrologów. Rosja szykuje się na możliwość puczu lub zamachu na Putina

26 października w centrum Moskwy pojawili się uzbrojeni mężczyźni ze sprzętem wojskowym, co okazało się specjalnymi ćwiczeniami Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej. O możliwych działaniach rosyjskich służb specjalnych informuje portal "The Insider", niezależne medium publikujące wiadomości i wyniki dziennikarskich śledztw po rosyjsku i angielsku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie Rosja wojna 2022 Europa Władimir Putin służby specjalne FSB

Powrót afery taśmowej. KO atakuje rząd. Żaryn odpowiada: szafują oskarżeniami na potrzeby polityczne

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli, że będą domagali się informacji Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry na temat "rosyjskiego wątku w sprawie podsłuchowej". Możliwe zaangażowanie służb rosyjskich opisał "Newsweek". Zdaniem pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisława Żaryna zachowanie opozycji to "szafowanie oskarżeniami na potrzeby polityczne".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Stanisław Żaryn podsłuchy Rosja służby specjalne afera taśmowa

Międzynarodowa konferencja w PE. "Problemem są służby specjalne, które rządzą Rosją"

Problemem nie jest Putin, ale służby specjalne, które rządzą Rosją - mówili uczestnicy międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Podkreślali, że konieczna jest deimperializacja i demilitaryzacja Rosji. Konferencję zorganizowała grupa europejskich konserwatystów z inicjatywy europosłów Anny Fotygi i Kosmy Złotowskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 służby specjalne

Dr Piotr Woyciechowski o wywiadzie gen. Pytla: konieczne podjęcie kroków prawnych

- Brak odpowiedzi, choćby oświadczenia o podjęciu kroków prawnych, będzie eskalować sytuację w najbliższych miesiącach i latach, znajdą się inni sfrustrowani oficerowie, którzy na łamach "Gazety Wyborczej" będą formułowali jeszcze dalej idące oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny PRL Polskie Radio 24 POLSKA Dorota Kania Piotr Woyciechowski urząd ochrony państwa służby specjalne

Amerykański wywiad ujawnia: Rosja wydała 300 mln dolarów, by ingerować w politykę innych państw

Od 2014 roku Rosja wydała ponad 300 mln dolarów, by wpływać na polityków w ponad 20 państwach - poinformował wysoki rangą przedstawiciel administracji USA, powołując się na odtajnione informacje wywiadu. Ostrzegł, że jeśli partie będą nadal przyjmować pieniądze od Kremla, zostaną publicznie zdemaskowane. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Rosja Europa USA służby specjalne

Woyciechowski: można było spodziewać się korelacji między FSB i SKW w ramach resetu, który zafundował rząd Tuska

- Współpraca między FSB a SKW jest konsekwencją i następstwem zbliżenia się Polski i Rosji do siebie, kosztem łączności z Amerykanami i NATO, a także kosztem budowania i pozycjonowania swojego miejsca na świecie. (..) Można było się spodziewać podobnych korelacji w ramach resetu, który zafundował rząd Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. służb specjalnych Piotr Woyciechowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Wywiad gen. Piotra Pytla. Adrian Stankowski: współpraca między FSB a SKW była faktem

"Gazeta Wyborcza" opublikowała wywiad z byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego generałem Piotrem Pytlem, w którym wojskowy oskarża rząd PiS o powiązania z Rosją i twierdzi, że działa on w interesie Moskwy. O szczegółach tej sprawy opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adrian Stankowski, dziennikarz "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

"Działania charakterystyczne dla przykrywkowców". Tomasz Sakiewicz o gen. Piotrze Pytlu

- Gen. Piotr Pytel ma taki ciąg zdarzeń bardzo mocno wiążących go z Rosją. Były to działania, którymi chciał wręcz związać polskie służby z rosyjskimi i pozwolić im na ich penetrację - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Polskie Radio 24 służby specjalne FSB służby i bezpieczeństwo Tomasz Sakiewicz