Polskie Radio
Section05
Biała Podlaska

22. Podlasie Jazz Festival. Wystąpią legendy polskiej muzyki: Włodzimierz Nahorny i Jan Ptaszyn Wróblewski

Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Grażyna Auguścik i Adam Makowicz to tylko niektóre gwiazdy 22. Podlasie Jazz Festival. - Staram się zapraszać wybitnych artystów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Michaluk, pomysłodawca i twórca festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Jazz Biała Podlaska Podlasie Włodzimierz Nahorny Jan Ptaszyn Wróblewski Jarosław Michaluk Podlasie Jazz Festival

A2 Siedlce-Biała Podlaska. Jest zgoda na budowę fragmentu autostrady

Jest zielone światło na budowę 12,5 kilometrowego odcinka autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na ok. 12,5-kilometrowy fragment autostrady. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców radio kierowców online drogi inwestycje autostrada a2 Mazowsze mazowieckie kierowcy infrastruktura budowa Siedlce Biała Podlaska

Trening samodzielności. Mieszkania dla dorosłych autystów

"Jak sobie poradzi, gdy nas zabraknie?" – to pytanie zadaje sobie wielu rodziców dorosłych osób zmagających się z autyzmem. W odpowiedzi, w Białej Podlaskiej właśnie oddano do użytku mieszkania treningowe dla dorosłych autystów. – W Polsce główne problemy dotyczą oferty dla młodzieży i dorosłych z autyzmem. Dlatego cieszę się, że marzenie o tym, by oferować pomoc od diagnozy aż po opiekę w dorosłym życiu, zaczyna się spełniać – powiedziała Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat" i główna inicjatorka przedsięwzięcia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej autyzm pomoc mieszkanie zaburzenia rozwoju Biała Podlaska

III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. "Jego kariera potoczyła się z prędkością wodospadu"

- Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze, koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Gabriela Kuc-Stefaniuk, współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska.
Zobacz więcej na temat:  regiony Biała Podlaska MUZYKA Maja Kluczyńska KULTURA Polskie Radio 24