Polskie Radio
Section05
Biała Podlaska

Trening samodzielności. Mieszkania dla dorosłych autystów

"Jak sobie poradzi, gdy nas zabraknie?" – to pytanie zadaje sobie wielu rodziców dorosłych osób zmagających się z autyzmem. W odpowiedzi, w Białej Podlaskiej właśnie oddano do użytku mieszkania treningowe dla dorosłych autystów. – W Polsce główne problemy dotyczą oferty dla młodzieży i dorosłych z autyzmem. Dlatego cieszę się, że marzenie o tym, by oferować pomoc od diagnozy aż po opiekę w dorosłym życiu, zaczyna się spełniać – powiedziała Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat" i główna inicjatorka przedsięwzięcia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej autyzm pomoc mieszkanie zaburzenia rozwoju Biała Podlaska

III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. "Jego kariera potoczyła się z prędkością wodospadu"

- Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze, koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Gabriela Kuc-Stefaniuk, współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska.
Zobacz więcej na temat:  regiony Biała Podlaska MUZYKA Maja Kluczyńska KULTURA Polskie Radio 24

Mieszkanie Plus. "Nieruchomości kołem zamachowym gospodarki"

- Chcemy aby w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, co najmniej kilkadziesiąt tys. mieszkań było w budowie - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Lublina. Dzień wcześniej w Białej Podlaskiej do użytku zostały oddane mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. O tym jak ta inicjatywa wpłynie na polską gospodarkę mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, Artur Bartoszewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mieszkanie Plus Mateusz Morawiecki Biała Podlaska