Polskie Radio
Section05

SPORT

Legia spróbuje nadrobić zaległości i starcia liderów

Lider Pogoń Szczecin i mający punkt mniej w tabeli Lech Poznań zagrają w Krakowie swoje mecze 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. "Portowcy" zmierzą się w sobotę z Cracovią, a "Kolejorz" dzień później zagra z Wisłą. Kilka ważnych spotkań odbędzie się na dole tabeli.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa Lech Poznań Pogoń Szczecin Legia Warszawa Górnik Łęczna wisła kraków wisła płock śląsk wrocław

"Polska Piłka dla Ukrainy" w obliczu rosyjskiej agresji

Polski Związek Piłki Nożnej nie pozostaje obojętnym na cierpienie ukraińskiego narodu, który doświadcza brutalnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Z inicjatywy prezesa Cezarego Kuleszy zorganizowano akcję wsparcia "Polska Piłka dla Ukrainy". Nadzór nad akcją będzie sprawował Polski Czerwony Krzyż. PZPN i Ekstraklasa S.A. już zadeklarowały wpłaty po 100 tys. złotych.
Zobacz więcej na temat:  PZPN Ekstraklasa 1. liga Piłka nożna Cezary Kulesza wojna na Ukrainie

Czterokrotny mistrz świata znów pokazał klasę: nie dla wojny

W Bahrajnie rozpoczęły się przedsezonowe testy Formuły 1. Czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel po raz kolejny zademonstrował solidarność z Ukrainą, która została bezpodstawnie napadnięta przez rosyjskiego agresora. Na torze Sakhir wystąpił w specjalnym malowaniu kasku poświęconym wojnie na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe sebastian vettel Aston Martin wojna na Ukrainie