Polskie Radio
Section05
sportowcy

Jak wykorzystać zużyte elementy samochodu? Zrobić z nich buty!

W dzisiejszych czasach szukamy rozwiązań, dzięki którym zużyte elementy i śmieci zyskują drugie życie. Ubrania z recyklingu tworzone są już od wielu lat. Nowością jest ich produkcja z pozostałości po materiałach używanych w fabrykach samochodów. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 sportowcy buty do biegania buty Japonia ekologia recykling

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej. Polskie Radio z wyróżnieniem

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej było okazją do podsumowania roku 2022. Podczas wystąpienia prezydent RP Andrzej Duda podziękował m.in. za wsparcie udzielone Ukrainie przez polską społeczność. W trakcie gali wręczono także wyróżnienia dla partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wśród nagrodzonych znalazło się Polskie Radio, partner medialny PKOl. Statuetkę w imieniu rozgłośni odebrał dyrektor Programu 1 Marcin Kusy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio PKOl sportowcy inne dyscypliny

"Efekt Księżyca", czyli dlaczego tak nie lubimy swoich upadłych idoli

Ekstaza, radość, duma – chyba tak w skrócie można określić to, co czują Polacy, kiedy reprezentacja wygrywa mecz, kiedy zawodnik z orłem na piersiach leci najdalej, przybiega pierwszy na metę, zdobywa złoty medal. Jednak kiedy sportowcy, zawiodą pokładane w nich nadzieje i przegrają, ci sami kibice, którzy wielbili i nosili na rękach, teraz są bezwzględni i okrutni w swych ocenach. Skąd taka drastyczna zmiana?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo kibice sportowcy psychologia Michał Kowarski Piotr Firan Raf Uzar Trójka

Sportowa działalność osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi

O sporcie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Jak wyglądają treningi, zawody i praca, co jest trudne i najważniejsze w pracy z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi i co daje im sport. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przybliżyła temat sportowej aktywności osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Opowiedziała też o najważniejszych sukcesach, jakie udało im się osiągnąć na arenie międzynarodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców DAB+ niepełnosprawność niepełnosprawni sportowcy

Tylko u nas Polacy mistrzami świata w judo osób z zespołem Downa

– Ujęło nas to, że byliśmy traktowani jak wszyscy sportowcy. Flagi, oficjele wręczający medale, syn na najwyższym stopniu podium i Mazurek Dąbrowskiego to niezapomniane chwile. Sport to najważniejszy wątek związany z przyszłością mojego syna – mówił w Trójce Marek Miszkowski, ojciec Michała, złotego medalisty Mistrzostw Świata w judo osób z zespołem Downa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat zespół downa aktywność fizyczna hobby sportowcy