X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
strajki sierpniowe

Rejestracja NSZZ "Solidarność"

Po podpisaniu Porozumień Sierpniowych Lech Wałęsa powiedział: "Uzyskaliśmy wszystko, co w obecnej sytuacji mogliśmy uzyskać. Resztę też uzyskamy, bo mamy rzecz najważniejszą: nasze niezależne samorządne związki zawodowe. To jest nasza gwarancja na przyszłość". Jednak droga do rejestracji związku okazała się długa, wyboista i pełna dołków wykopywanych przez władzę.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa Solidarność strajki sierpniowe

Solidarność w Polskim Radiu

W 1980 Polskie Radio było częścią Komitetu d/s Radia i Telewizji. Mimo wartych zapamiętania wielu zasług dla kultury i życia społecznego, ówczesna działalność programowa radia podporządkowana była przede wszystkim celom ideologicznym państwa komunistycznego. Jednak w sytuacji rozwijającej się "polskiej rewolucji" na Wybrzeżu, wielu dziennikarzy - także Polskiego Radia - podjęło ryzyko przekazu nieocenzurowanego obrazu strajków w wielkich zakładach pracy. W efekcie powstały dokumenty radiowe tak wybitne jak m.in. "Polski Sierpień" Janiny Jankowskiej. Prezentowane na tej stronie audycje pochodzą ze zbiorów Archiwum Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa PRL Solidarność strajki sierpniowe

Wolna Europa i Solidarność. Stan wojenny

Strajkujący robotnicy Stoczni Gdańskiej zainstalowali już w pierwszych dniach ogromną antenę umożliwiającą odbieranie Radia Wolna Europa, skąd nadawano nie tylko szczegółowe relacje z negocjacji w Szczecinie i Gdańsku, ale i wypowiedzi naocznych świadków, pozostających poza bramami strajkujących zakładów pracy.
Zobacz więcej na temat:  Europa Gdańsk Lech Wałęsa POLSKA Radio Wolna Europa RWE Solidarność stan wojenny strajki sierpniowe Szczecin

Radio Free Europe and Solidarity. Martial law

In the first days of strike, the striking workers of the Gdansk Shipyard, installed a huge antenna facilitating the reception of Radio Free Europe wherefrom not only detailed information of the Szczecin and Gdansk negotiations was broadcast but also the accounts of eye witnesses staying outside the gates of striking undertakings.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa Radio Wolna Europa RWE stan wojenny strajki sierpniowe europe POLSKA Szczecin Gdańsk