Polskie Radio
Section05
Światowe Dni Młodzieży

NASZ WYWIAD Bp Suchodolski: młodzi po powrocie z ŚDM rozmawiali o tym, jak z naszych parafii uczynić prawdziwy dom

- Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pokazały na nowo piękny, młody Kościół, taki Kościół, za którym wszyscy tęsknimy - mówi bp Grzegorz Suchodolski, krajowy duszpasterz młodzieży. - O takim Kościele marzymy - pełnym relacji i przestrzeni, w której będziemy po prostu mogli być ze sobą i wzajemnie wzrastać - podkreśla w rozmowie z Przemysławem Goławskim.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Kościół katolicki Europa Kościół wiara aktualności katolickie Portugalia Lizbona Światowe Dni Młodzieży Przemysław Goławski POLSKA

Audiencja w Watykanie. Papież do pielgrzymów z Polski: wypraszajcie pokój u Maryi

Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do Polaków podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Nawiązał do trwających w Polsce wielu pielgrzymek do sanktuariów maryjnych. - Powierzam wam pragnienie, które noszę w sercu: pragnienie pokoju dla świata. Przedstawcie je Tej, która jest Królową Pokoju. Proście o ten bezcenny dar zwłaszcza dla drogiej i umęczonej Ukrainy - mówił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Watykan papież Światowe Dni Młodzieży aktualności katolickie papież Franciszek Kościół katolicki Europa

Uczestniczka ŚDM twierdzi, że w Fatimie nagle odzyskała wzrok. "Wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie"

W niedzielę przewodniczący Episkopatu Hiszpanii kardynał Juan Jose Omella poinformował, że rozmawiał przez łącze wideo z 16-letnią Hiszpanką z Madrytu o imieniu Jimena, która twierdzi, że podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie nagle odzyskała wzrok.
Zobacz więcej na temat:  Lizbona Kościół papież Światowe Dni Młodzieży ŚWIAT Hiszpania zdrowie młodzież

"Nadal módlcie się o pokój". Przesłanie papieża Franciszka z Mszy Świętej kończącej ŚDM

Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka zakończyła Światowe Dni Młodzieży, które w dniach 1-6 sierpnia odbywały się w Portugalii. Zgodnie z oczekiwaniami Ojciec Święty także na ich inaugurację zaapelował do uczestników, aby stale modlili się o pokój, zwłaszcza o zaprowadzenie go na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Światowe Dni Młodzieży Lizbona papież Franciszek

Światowe Dni Młodzieży. Franciszek: radość jest po to, by zanieść ją innym

Sobotni wieczór, noc i niedzielny poranek to kulminacyjne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży. W czuwaniu modlitewnym z papieżem Franciszkiem w Lizbonie uczestniczyło półtora miliona pielgrzymów z całego świata. Zgromadzili się w dużym parku przy ujściu rzeki Tag, nieopodal mostu Vasco da Gamy. To miejsce na czas ŚDM nazwano Kampusem Łaski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Lizbona Światowe Dni Młodzieży papież papież Franciszek radość Kościół katolicki aktualności katolickie

Papież Franciszek w sanktuarium w Fatimie. "Modlił się z bólem o pokój"

Papież Franciszek modlił się w ciszy, z bólem o pokój - tak rzecznik Watykanu Matteo Bruni wyjaśnił sytuację, jaka miała miejsce w sobotę w sanktuarium w Fatimie, gdzie papież nie wygłosił przygotowanego wcześniej przemówienia oraz osobnej modlitwy o pokój. Zamiast tego w improwizowanym wystąpieniu mówił o bliskości Matki Bożej, która towarzyszy ludziom.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wiara Kościół papież Franciszek Portugalia Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Papież będzie modlił się w Fatimie o pokój na świecie

Żarliwej modlitwy papieża Franciszka o pokój w Europie i na całym świecie oczekuje się podczas jego sobotniej wizyty w sanktuarium w Fatimie w Portugalii. Papież przebywający w Lizbonie z okazji Światowych Dni Młodzieży pojedzie na dwie godziny do słynnego sanktuarium maryjnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Lizbona Fatima Światowe Dni Młodzieży papież papież Franciszek pokój wojna na Ukrainie