Polskie Radio
Section05
Agnieszka Furtak-Bilnik

Samotność – niechciany towarzysz pandemii

– Zauważyłam, że samotność to temat, który najbardziej Państwa porusza, w tej sprawie przychodzi do mnie najwięcej maili. Dlatego też postanowiłam go poruszyć na nowo, tym bardziej że czas pandemii jeszcze bardziej zaostrza ten problem – powiedziała na początku audycji "Nie do powiedzenia" jej autorka Agnieszka Furtak-Bilnik.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pomoc Trójka psychologia emocje pandemia koronawirus psychoterapia

Jak Instagram w ciągu dekady zmienił świat?

– Jako społeczeństwo zaczęliśmy doceniać doznania estetyczne i wspomnienia. Sensem podróży nie jest już wyłącznie doświadczanie tego, co widzimy, ale też dokumentowanie tych przeżyć i wspominanie ich – mówiła w Trójce Sarah Frier,  autorka książki "Instagram. Bez filtra. Historia od środka", uznaną przez "Financial Times" za najlepszą książkę biznesową 2020 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wioletta Myszkowska STYL ŻYCIA Instagram social media internet media społecznościowe

Nauka zdalna a czas spędzany przed komputerem. Jak osiągnąć równowagę?

Od kilku miesięcy prawie cały swój czas spędzamy w domach – tam mamy swoje biuro i szkolną salę, w której uczą się nasze dzieci. Mimo że my i nasze dzieci obowiązki mamy różne, łączy nas jedno – wszystkie nasze kontakty międzyludzkie przenieśliśmy do świata wirtualnego, który dla najmłodszych może być szczególnie obciążający.
Zobacz więcej na temat:  rodzina Trójka STYL ŻYCIA dziecko szkoła edukacja pandemia koronawirus

Krakowski Festiwal Górski. Na co warto zwrócić uwagę?

W ramach imprezy online obywają się warsztaty, spotkania i prezentacja blisko 50 filmów o tematyce górskiej, powstałych na całym świecie. – Produkcje z Australii, Argentyny, Iranu. Twórcy z różnych regionów świata mają inną wrażliwość i wskazują na inne emocje związane z tematyką górską – przyznaje Piotr Turkot, dyrektor programowy festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka góry Kraków Tatry Wioletta Myszkowska

Relacje z dziećmi. Jak je kształtować?

– Ojcostwo jest czymś dynamicznym. Zmienia się wraz z rozwojem rodziny, ze wzrostem dzieci. Zmienia się także obecnie, w czasie pandemii. To może wiązać się ze zmianami wartości, ze zmianami w naszych ojcowskich priorytetach zwłaszcza w sytuacji pojawienia się problemów z pracą czy faktu, że codzienność rodziny wygląda inaczej niż do tej pory – mówi Janusz Wardak, prezes Stowarzyszenia "Akademia familijna".
Zobacz więcej na temat:  Trójka ojcostwo ojciec rodzina