Polskie Radio
Section05
wojsko

Ustaw o SN i KRS. Miejmy nadzieję, że to historyczny moment

- Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że - tak jak wymiar sprawiedliwości, tak też wojsko - to dwa filary utrzymujące postkomunistyczny system w Polsce. Spodziewaliśmy się jak trudne będą do przeprowadzenia zmiany – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Skomentował w ten sposób działania rządu dotyczące reformy sądownictwa i zmian w wojsku.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko

„Z agresją ze strony Rosji należy się liczyć zawsze”

Minister Antoni Macierewicz, podczas Międzynarodowego Forum Bezpieczeństwa w Halifaksie, powiedział, że „Rosja nie przygotowuje się do obrony, przygotowuje się do ataku”. W ostatnich dniach przed potencjalnym zagrożeniem ze Wschodu ostrzegał także Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. – Z agresją ze strony Rosji należy się liczyć zawsze – komentował w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, historyk i politolog.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski Akademia Sztuki Wojennej bezpieczeństwo armia wojsko Rosja wojna hybrydowa

"Na modernizację armii wydaliśmy ponad 20 mld zł"

- W poprzednich 8 latach nie wydano ok. 12 mld zł, które można było przeznaczyć na modernizację polskiej armii - np. na program Orka, program Rak i na wojska obrony terytorialnej. Tyle można było zakupić sprzętu, o tyle polska armia byłaby dzisiaj sprawniejsza – powiedział w audycji Cafe Armia wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. W Polskim Radiu 24 odniósł się do modernizacji polskiej armii i dwóch lat pracy ministerstwa obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Bartosz Kownacki Ministerstwo Obrony Narodowej armia wojsko Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Rakiety Patriot trafią do Polski. "Duży sukces rządu"

Rząd USA formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. Wartość kontraktu może przekroczyć 10 miliardów dolarów. W magazynie Północ-Południe komentarz dra Piotra Zakrzewskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Michała Karnowskiego z Sieci.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot Michał Karnowski USA Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko NATO POLSKA