Polskie Radio
Section05
zapalenie płuc

Rekordowy wzrost liczby zgonów we Włoszech, pierwsza ofiara w Serbii. Koronawirus na świecie

- Niestety straciliśmy pierwsze życie. Będziemy walczyć o życie każdej osoby - powiedziała premier Ana Brnabić po informacji o pierwszym przypadku śmiertelnym w Serbii. Z kolei we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem to już 4032. W ciągu doby zanotowano 627 zgonów. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT wirus wirusy choroby zakaźne pandemia zdrowie zapalenie płuc COVID-19

"Chińskie władze kłamią ws. koronawirusa". Niepokojące słowa Polki mieszkającej na Tajwanie

- O odpowiedzialności komunistycznej władzy Chin za doprowadzenie do tego, że wirus rozlał się po świecie, trzeba mówić. Władze ChRL przez dwa miesiące (od połowy listopada do połowy stycznia) nie podjęły działań, które zapobiegłyby pandemii - oceniła w rozmowie z portalem dorzeczy.pl Hanna Shen, polska dziennikarka mieszkająca na Tajwanie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Chiny

"Izolowanie, testowanie, leczenie". WHO radzi, jak walczyć z koronawirusem

Na całym świecie w wyniku pandemii koronawirusa zmarło ponad 8 tys. osób. Ponad 200 tys. pozostaje zakażonych. - Rekomendujemy izolowanie, testowanie i leczenie każdej osoby, która jest podejrzana o zakażenie koronawirusem - podkreślił szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia choroby zakaźne WHO Światowa Organizacja Zdrowia zapalenie płuc bezpieczeństwo zdrowie ŚWIAT Europa

Minister zdrowia: ograniczenie kontaktu między ludźmi obniży tempo rozprzestrzeniania wirusa

- Ograniczenie kontaktu między ludźmi będzie skutkowało tym, że w przeciągu najbliższych 7-10 dni ilość wirusa, który się dostał do organizmu człowieka, przeszedł inkubację i zaczyna się pokazywać jako choroba, powinna spaść - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia POLSKA

Gdzie jest koronawirus w Polsce? Zobacz interaktywną mapę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych nowym wirusem wynosi 150, z czego trzy zmarły. Portal PolskieRadio24.pl przygotował interaktywną mapę, która ilustruje liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy zdrowie zapalenie płuc choroby zakaźne bezpieczeństwo społeczeństwo mapa POLSKA