Polskie Radio
Section05
zarobki

Paweł Mucha: prezydent jest za jawnością wynagrodzeń

- Pan prezydent mówił o tym publicznie, jest zwolennikiem, żeby wszelkie wynagrodzenia w sferze publicznej były jawne. Natomiast mamy tutaj też kontekst niezależności NBP jako banku centralnego - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w Polsat News. Dodał, że spotkanie prezesa NBP Adama Glapińskiego z prezydentem dotyczyło m.in. jawności wynagrodzeń w NBP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NBP Paweł Mucha zarobki prezydent

Ekspert: brakuje pomysłów na kształcenie nauczycieli

- Nauczyciele to grupa zawodowa licząca ponad 600 tysięcy osób. Trzeba pamiętać, że ich strajki są brzemienne w skutkach. Sądzę, że mają oni poczucie odpowiedzialności za podjęcie takich kroków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 profesor Roman Dolata z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego zarobki wynagrodzenia Ministerstwo Edukacji Narodowej

Dr Piotr Sitniewski: w odniesieniu do określonych osób zarobki powinny być jawne

- Przykładów sporów o ujawnienie zarobków w spółkach państwowych, które toczą się w sądach, jest bardzo dużo. Mimo obowiązujących przepisów ustawy o dostępie do informacji i całego szeregu innych rozwiązań prawnych odnoszę wrażenie, że w sądach toczą się spory o rzeczy oczywiste – mówił w Polskim radiu 24 dr Piotr Sitniewski, prezes Fundacji Jawność.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NBP zarobki Sejm