Jak to jest z tym Euro?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 00:01
"Robimy EURO 2012 razem, ale osobno" - trochę z żalem mówią Ukraińcy...
Audio
Siedziba MSZ Ukrainy w Kijowie
Siedziba MSZ Ukrainy w KijowieFoto: WIKIMEDIA COMMONS

Rzeczywiście brakuje wspólnych wydarzeń podkreślających, że organizatorów tych samych Mistrzostw jest dwóch. Na półmetku EURO 2012 zaglądamy na Ukrainę - wybralismy się na przykład do Miasteczka Szwedzkiego na jednej z ukraińskich wysp. Wiemy, czego zazdroszczą Polakom Ukraińcy. A jak Polskę na nowo widzą kibice z innych państw UE - o tym opowiada włoski dziennikarz.


Zapraszamy na polsko – ukraińsko - włoskie "Śniadanie Europejskie" - Kasia Kornet i Jarek Kociszewski - Posłuchaj załączonej audycji.

 


Czytaj także

Sondaż prezydencki: Sarkozy przegrywa z Hollande

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 09:05
Francois Hollande, kandydat na prezydenta Francji Partii Socjalistycznej (PS) - według sondaży - zdobyłby w drugiej turze 62 proc. głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel oficjalnie udzieli poparcia Sarkozy'emu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 08:35
W poniedziałek obydwoje będą przewodniczyć 14. niemiecko-francuskiemu posiedzeniu rady ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska zachęca do inicjatywy obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 13:00
Od 1. kwietnia wystarczy, że znajdziecie co najmniej sześć osób z innych państw UE, założycie Komitet Obywatelski i zarejestrujecie swój pomysł na stronie Komisji Europejskiej. Jakie są dalsze kroki - o tym mówiliśmy w "Śniadaniu Europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

To były wybory przeciwko Sarkozy’emu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 17:40
Bartłomiej Nowak (Centrum Stosunków Międzynarodowych): Gdyby Sarkozy miał inny styl, inaczej rozmawiał o polityce z Francuzami i mniej wykazywał arogancji, a więcej słuchał, to nawet przy jego odwadze w podejmowaniu trudnych reform, nie byłby pozbawiony szans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Menu a la francais

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:50
Francja i Grecja zadecydowały o swojej przyszłości odpowiednio w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. W "Śniadaniu Europejskim" zastanawialiśmy się, jak wygląda rozkład sił na Starym Kontynencie po porażce Nicolasa Sarkozy`ego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gwiazdą Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 17:30
Ponoć kraje Wspólnoty patrzą na nas z zazdrością. Czy to prawda, a jeśli tak, to dlaczego tak się dzieje? Na te pytania odpowiedzieli goście Czwórkowego "Śniadania Europejskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa konsumenta w UE

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 18:00
Wylot samolotu opóźnił się o 3 godziny. Biuro, w którym kupiliśmy wycieczkę, zbankrutowało. Towar, który zamówiliśmy przez internet, okazał się wadliwy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina i Irlandia, a sprawa europejska

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 17:00
Dlaczego Ukraina nie ma szans na wejście do Unii Europejskiej i dlaczego Irlandia zrobiła "karierę, której nikt się nie spodziewał"? Na te pytania odpowiedzieli goście "Śniadania Europejskiego" w Czwórce.
rozwiń zwiń