Ślub - jak pogodzić marzenia z rzeczywistością?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:00
To wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, do którego każda panna młoda i każdy pan młody chce się dobrze przygotować. Taka impreza potrzebuje odpowiedniej logistyki. Od czego zacząć? 
Audio
  • Wedding planner to zawód, który łączy pracę stylisty, logistyka i… najlepszego przyjaciela (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dmitry Sheremeta

- Żeby wszystko dokładnie zaplanować i zorganizować potrzebujemy około dwunastu miesięcy, da się to zrobić w trzy, a z wedding plannerem wystarczy nawet miesiąc - mówiła Anna Bloch-Kurzyńska, wedding plannerka.

Najtrudniej o zarezerwowanie terminu w sezonie - to cztery bardzo intensywne miesiące. Rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ślub poza sezonem - wiosną lub w miesiącach jesienno-zimowych Anna Bloch-Kurzyńska

Ekspertka radziła, żeby rozpoczęcie planowania najważniejszego dnia w życiu zacząć od zarezerwowania sali bankietowej. W niektórych miejscowościach trzeba na nią poczekać nawet trzy lata. - Najczęściej zdarza się to w małych miejscowościach, gdzie wybór dobrego miejsca na zorganizowanie wesela jest bardzo ograniczony. Warto zacząć planowanie wcześniej, lub zastanowić się nad lokalizacją bliżej dużego miasta - tam możemy wybierać w najróżniejszych lokalizacjach i stylach - polecała.

Jak pogodzić marzenia z rzeczywistością, odnaleźć się w gąszczu spraw do załatwienia, pogodzić pozytywne emocje ze strachem, że coś pójdzie nie tak? Czym zajmuje się wedding planner? Ile kosztuje skorzystanie z jego usług i czy warto zrobić ślub "po swojemu" czy ulec błyskawicznie zmieniającym się trendom? M.in. o tym rozmawialiśmy w piątkowej audycji "Dajesz radę". Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Anna Bloch-Kurzyńska (Pozytywne - Wedding Planners)

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kul

Czytaj także

Gdy różnica wieku nie ma znaczenia...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
- W mojej praktyce częściej zdarza się takie rozdanie, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety. Dlaczego to nas nie dziwi, a dziwią nas inne historie? - zastanawiała się w Czwórce sex & life coacherka Marta Niedźwiecka, nawiązując do związku prezydenta Francji Emmanuela Macrona ze swoją starszą o 24 lata żoną Brigitte Macron.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koronkowa robota, czyli jak szyje się bieliznę na miarę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 18:41
Bielizna szyta na miarę zaczyna być coraz bardziej poszukiwana. Dobrze leży, jest starannie skrojona i bardziej wytrzymała niż bielizna masowej produkcji. Taką bieliznę wykonuje Agata Bawer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteka ubrań. Z miłości do mody i środowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 16:56
W tej niezwykłej bibliotece jest już ponad 400 ubrań! Dziewczyny z Wrocławia otworzyły miejsce, gdzie będzie można wypożyczać ubrania "tak jak książki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrada. Konsekwencja tego, co dzieje się w związku?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 11:50
Z badań CBOS wynika, że doświadczenie niewierności ma za sobą 42 proc. Polaków. Do zdrady lub romansu przyznaje się 52 proc. mężczyzn i 33 proc. kobiet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Green wedding. Wesele w szacunku do przyrody

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 11:00
Green weeding to nowy trend w "zamążpójściu". - Stwierdziliśmy, że skoro ekologia jest z nami na co dzień, to nasze ślub i wesele też się powinny w ten klimat wpisywać- opowiada Agnieszka Sadowska-Konczal, autorka bloga Ekologika.edu.pl.
rozwiń zwiń