Polskie Radio

Ferie zimowe z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 12:49
Polskie Radio podczas ferii zimowych zaprasza na audycje specjalne, spotkania, konkursy z nagrodami i dużo dobrej muzyki. To już ostatni tydzień zimowego wypoczynku uczniów. Do tej pory odwiedziliśmy siedem miejscowości górskich, skąd nadawaliśmy audycje ze stoków narciarskich w ramach akcji "Z głową w górach". Przed nami finał akcji w Krynicy-Zdroju w dniach 23-24 lutego.
Ferie zimowe z Polskim Radiem
Ferie zimowe z Polskim RadiemFoto: mat.prasowe

Podczas ferii zimowych w ramach akcji "Z głową w górach" dziennikarzy radiowej Jedynki, radiowej TrójkiPolskiego Radia Dzieciom można było usłyszeć w relacjach z odwiedzin w siedmiu górskich miejscowościach:

  • Wisła - 12-13 stycznia
  • Szczyrk - 16-17 stycznia
  • Zakopane - 19-20 stycznia
  • Zieleniec - 26-27 stycznia
  • Ustrzyki Dolne - 02-03 lutego
  • Sienna - 09-10 lutego
  • Jurgów - 16-17 lutego
  • przed nami Krynica-Zdrój - 23-24 lutego

W każdym z tych miejsc na słuchaczy czekały konkursy z nagrodami, muzyka didżejska, spotkania z dziennikarzami oraz szereg atrakcji.


Poza tym w Polskim Radiu Dzieciom od 15 stycznia do 25 lutego w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" w poniedziałki - zapowiedź wydarzeń nadchodzącego tygodnia, we wtorki - "Odjazdowy ekspres zimowy", czyli przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia, w środy - "Ferie w teatrze", czyli spotkania z aktorami i twórcami programów artystycznych stworzonych specjalnie na ferie, w czwartki - "Gwiazdy dziecięce", a w piątki - "Ferie z książką".

W Polskim Radiu Dzieciom trwa także cykl "Ferie z muzeum". Przygotowaliśmy również serwis specjalny feriedzieci.polskieradio.pl.

Czytaj także:

Na antenie radiowej Czwórki w czasie ferii w porannym paśmie "Pierwsze słyszę" (od poniedziałku do piątku o godz. 07.00-10.00) o tym, od czego zacząć jazdę na snowboardzie i łyżwach czy biegówkach, zabawne dźwiękowe historie z Archiwum Polskiego Radia na temat ferii dawniej, a w cyklu "Ojczysty - dodaj do ulubionych" - powstałym we współpracy z Narodowym Centrum Kultury - hasła związane z zimą.

Z kolei w "Stacji kultura" (od poniedziałku do piątku o godz. 10.00-12.00) o tym, co dzieje się w ciekawych miejscach i jak można spędzić ten czas ferii zimowych bez dalekich podróży. W "Muzycznym lunchu" (od poniedziałku do piątku o godz. 13.00-14.00) muzyczni dziennikarze Czwórki prezentują swoje propozycje do #Snowtracku2024, z którego powstanie playlista udostępniona w serwisach streamingowych.

Dziennikarze Czwórki przygotowali także codzienną zabawę "Zgadnij, co to?" (w "Resecie" od poniedziałku do piątku 17.00-19.00). 3 lutego można było ich spotkać w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej na Oscyp Snowboard Contest, którego radiowa Czwórka jest patronem medialnym. 

Czytaj także: 

Polskie Radio Chopin podczas ferii zimowych od poniedziałku do piątku o godz. 11.00 emituje kolejne odcinki audycji "Chop-in-pop", w której Mariusz Gradowski przedstawia znane z popkultury tematy muzyczne inspirowane twórczością Fryderyka Chopina.

Polskie Radio Kierowców, we współpracy z ITD i Policją, obserwuje kontrole autokarów przed wyjazdami z dziećmi w trasy. Antena informuje o sytuacji pogodowej na trasach dojazdowych do głównych miejsc wypoczynku: Krynicy-Zdroju, Szczyrku, Karpacza, Zakopanego itp. Słuchacze mogą także usłyszeć komunikaty o sytuacji na drogach z polskich i europejskich tras i porady, jak przygotować auto na długie podróże w zimowych warunkach.

mat. prasowe / id / rk

Czytaj także

Ferie z Czwórką. Trwa ostatni tydzień zimowej laby

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 06:00
Stoki, lodowiska, wystawy, koncerty, a przede wszystkim Czwórka - to wszystko czeka na Was w beztroskim czasie zimowych ferii. Jeśli szukacie inspiracji, ciekawostek i najlepszej muzy na ten czas to w Czwórce ich nie zabraknie. Spędź ferie z Czwórką!  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Australian Open 2024: relacje Cezarego Gurjewa z Melbourne w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 14:19
Przed nami wielkoszlemowy turniej Australian Open 2024. Na miejscu, jest Cezary Gurjew. Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia obserwuje wydarzenia prosto z Melbourne i z bliska przygląda się losowaniu drabinki turniejowej, treningom i wszystkiemu, co towarzyszy rozpoczynającej się walce o pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo w tym roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójka na żywo z Wisły. Powraca zimowa akcja Polskiego Radia "Z głową w górach"!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 13:00
Zaczynają się zimowe ferie, sezon narciarski w pełni, a Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka ponownie zapraszają na plenerowe audycje z najpopularniejszych górskich miejscowości. Nasi dziennikarze sprawdzają warunki na stokach, odwiedzają najciekawsze miejsca i popróbują miejscowych specjałów. Pierwszym przystankiem zimowej podróży była Wisła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczeństwo w górach. "Pomoc mądra to pomoc bezpieczna"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 08:20
Brak wiedzy i odpowiedniego sprzętu to najczęstsza przyczyna wypadków na górskich szlakach, a początek ferii zimowych to najlepszy czas, żeby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. - W górach pomagać mądrze, to pomagać bezpiecznie, czyli tak, żeby liczba osób poszkodowanych nie zwiększała się w trakcie tych działań - mówi Andrzej Górka, ratownik TOPR i współautor książki "Pierwsza pomoc w górach".
rozwiń zwiń