!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Trwają "Bajkowe ferie" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 08:14
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii zimowych specjalną propozycję. Od poniedziałku, 16 stycznia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom trwa nowa zabawa w bajkowe zagadki. Na słuchaczy czekają zestawy upominkowe.
Baw się z nami Spędź ferie z Polskim Radiem Dzieciom
Baw się z nami! Spędź ferie z Polskim Radiem Dzieciom!Foto: PR

- Jak co roku, w ferie zimowe, Polskie Radio Dzieciom przygotowuje dla słuchaczy coś specjalnego. Tym razem zapraszamy do zagadkowego, bajkowego świata. Mamy nadzieję, że wraz z rodzicami, znajomymi lub dziadkami weźmiecie udział w naszej zabawie, która urozmaici czas ferii. Bajkowe ferie to też okazja do przypomnienia sobie znanych i lubianych bajek, ale także do sprawdzenia swojej wiedzy – zachęca Katarzyna Pietrzak, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Od poniedziałku do piątku przez najbliższe 6 tygodni w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 8.00 i 9.45 oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" o godz. 15. 15 i przy rozwiązaniu po godz. 17.00 prezentowane będą bajkowe zagadki. Każdego dnia wyemitowana zostanie nowa zagadka dźwiękowa ściśle związana z tytułem, fabułą, bohaterami lub muzyką z danej bajki. W każdym tygodniu ferii dotyczyć one będą jednej wybranej bajki.

Poza tym przez najbliże 6 tygodni, w każdy poniedziałek, na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom zaprezentowana zostanie zagadka emoji związana z "Bajką tygodnia".

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej stacji, w której dostępne są m. in. "Bajki opowiadane przez dzieci", "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców. 

***

Czytaj dalej:

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami w PRD". Za nami 10 wspaniałych spotkań! [OGLĄDAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 10:00
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapraszamy na "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 21:56
W studiu PRD od samego rana gwarno i głośno. Martyna Chuderska i Smok Adaś przygotowali spektakl kukiełkowy. W rolach głównych ... najsłynniejsze warzywa z wierszy wybitnych poetów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 08:05
Wakacje dwupokoleniowe z pokoleniem dziadków powinny być z jednej strony interesujące i atrakcyjne dla wnucząt, z drugiej - nie mogą zbyt męczyć dziadków. Jak zorganizować takie wakacje dwupokoleniowe? Jak tych wakacji nie zmarnować i co zrobić, żeby obie strony mogły z nich czerpać? O tym mówiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Beata Borucka, znana wszystkim jako Mądra Babcia.
rozwiń zwiń