Polskie Radio Dzieciom

Jak opowiedzieć o zabawie na śniegu za pomocą dźwięku?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 22:00
Tym razem materiał reporterski powstał podczas zabawy na zaśnieżonej górce w Bieszczadach. Wtedy to wyłoniła się ważna cecha reportera – upartość. Nagrane zostały więc kroki w śniegu, słowa mówiące o wchodzeniu pod saneczkową górkę, rozmowy z uczestnikami zimowej zabawy i… rozmowa Krzysia z Polą.  
Jak opowiedzieć o zabawie na śniegu za pomocą dźwięku?
Jak opowiedzieć o zabawie na śniegu za pomocą dźwięku? Foto: Shutterstock

Dobrze skonstruowany materiał pozwala słuchaczom przenieść się na bieszczadzką górkę bez wychodzenia z domu. Szczególnie istotną rolę odgrywają tu efekty naturalne dźwiękowe i wrażenia uczestników zabawy. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda gotowe dzieło reporterskie, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji. 

Posłuchaj
06:09 2022_02_08 15_30_12_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak opowiedzieć o zabawie na śniegu za pomocą dźwięku?

 

Audycja: Jak zostać reporterem
Prowadzenie: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom
Data emisji: 08.02.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami w PRD". Za nami 10 wspaniałych spotkań! [OGLĄDAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 10:00
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Montaż dźwięku w praktyce. Jak łączyć dźwięki? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 13:27
Montaż to nic innego jak sprzątanie w dźwięku – nie tylko wyrzucanie tego, co niepotrzebne, ale też układanie tego, co zostało. Aby ułożyć dźwiękową historię, można korzystać także z archiwalnych nagrań. W łączeniu dźwięków dozwolone są wszystkie chwyty. Przykład tego, w jaki sposób je łączyć, znajdziecie w załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci w wirtualnym świecie. Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 14:54
Kiedy dziecko powinno stawiać pierwsze kroki w wirtualnej przestrzeni? Jak z głową wprowadzić młodego użytkownika do świata cyfrowego? Dlaczego rodzice obawiają się nowych technologii? W cyberświecie często brakuje obecności rodzica przy dziecku i wzajemnej komunikacji, która mogłaby nie tylko ułatwić mu funkcjonowanie w sieci, ale też uchronić pociechę od czyhających w wirtualnej przestrzeni niebezpieczeństw. Jak o to zadbać?
rozwiń zwiń