Co zrobić, żeby Europa czuła się bezpieczniej?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 18:55
O tym właśnie podczas nieformalnego spotkania w Luksemburgu rozmawiać mają ministrowie obrony narodowej państw Unii Europejskiej.
Audio
  • Co zrobić, żeby Europa czuła się bezpieczniej? (Puls świata/Dwójka)
Helikopter T-129 Atak zaprezentowany podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach
Helikopter T-129 Atak zaprezentowany podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w KielcachFoto: PAP/Michał Walczak

Rozmowy będą się toczyć m.in. wokół sposobów powstrzymania wzbierającej fali uchodźców. Nie zapomina się także o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą kryzys na wschodzie Europy.

Minister obrony narodowej Norwegii, współgospodarza Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, mówiła niedawno, że trzeba jak najszybciej spotkać się i jeszcze raz omówić najważniejsze zagrożenia dla NATO i metody ich zwalczania. W Dwójce zapytaliśmy o to specjalistę ds. bezpieczeństwa Wojciecha Lorenza, który wrócił właśnie z kieleckich targów.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Reszka

Gość: Wojciech Lorenz (specjalista ds. bezpieczeństwa Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 2.09.2015

Godzina emisji: 17.45

mc/mm

Czytaj także

Nowa polityka wschodnia prezydenta Dudy?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 18:45
W "Pulsie świata" rozmawialiśmy m.in. o tym, co wynika z ujawnionych właśnie planów wizyt zagranicznych prezydenta Dudy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konflikt na Ukrainie. Szanse dyplomatycznych batalii

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 13:34
24 sierpnia prezydent Poroszenko będzie rozmawiał w Berlinie nt. sformowania szerokiej koalicji międzynarodowej przeciwko działaniom Rosji. Czy Zachód podejmie tę inicjatywę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Europa u progu wielkiego kryzysu humanitarnego?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 19:45
Dziesiątki tysięcy imigrantów z ogarniętej wojną Syrii wędrują przez Bałkany, by dostać azyl w jednym z krajów Unii Europejskiej. Na granicach spotykają się z różnym przyjęciem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Demokracja na Białorusi? "To pobożne życzenie"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 18:00
– Tzw. liberalizacje na Białorusi zawsze kończyły się nawrotem dyktatury, często w ostrzejszej formie – mówił Marek Bućko, ekspert fundacji Wolność i Demokracja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska-Niemcy-Ukraina. Polityczna zagadka

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 18:00
Prezydent Andrzej Duda wrócił właśnie z pierwszej podróży do Niemiec. Komentatorzy podkreślają, że akcentował w jej trakcie raczej to, co łączy nas z sąsiadami. Jakie to ma znaczenie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starcia w Kijowie. Czy czeka nas trzeci Majdan?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 18:30
Na Majdanie znów polała się krew, gdy Gwardia Narodowa starła się z przeciwnikami federalizacji Ukrainy. Czy niechęć do władzy może się przerodzić w protesty uliczne?
rozwiń zwiń