X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aung San Suu Kyi. Noblistka w ogniu krytyki

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 08:00
Przez lata stawiała opór dyktaturze wojskowej, była na ustach ludzi Zachodu jako przykład niezłomności i zasad, które doprowadziły do zwycięstwa demokracji w Birmie. Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać.
Audio
  • Aung San Suu Kyi. Noblistka w ogniu krytyki (Puls świata/Dwójka)
Demonstranci palą kukłę wyobrażającą Aung San Suu Kyi w proteście przeciw jej milczeniu w sprawie masakry birmańskich muzułmanów
Demonstranci palą kukłę wyobrażającą Aung San Suu Kyi w proteście przeciw jej milczeniu w sprawie masakry birmańskich muzułmanówFoto: PAP/EPA/PIYAL ADHIKARY

Pojawia się coraz więcej głosów potępiających Aung San Suu Kyi - laureatkę pokojowej nagrody Nobla i liderkę Birmy - za milczenie w sprawie masakry mniejszości muzułmańskiej Rohingya. Wojsko birmańskie zabija członków wspólnoty, pali ich wioski i wypędza ich z kraju. Tylko w ciągu jednego dnia - z poniedziałku 4 września na wtorek 5 września - dom opuściło aż 37 tysięcy ludzi. Od początku konfliktu (czyli od końca sierpnia) z Birmy do Bangladeszu uciekło 125 tysięcy do Bangladeszu. 400 osób zginęło.

Co dzieje się w Republice Związku Mjanmy i jak tłumaczyć zachowanie czołowej polityk tego kraju? O to pytaliśmy dra Michała Lubinę, autora książki "Pani Birmy. Biografia polityczna Aung San Suu Kyi".

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Michał Żakowski

Gość: dr Michał Lubina (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego)

Data emisji: 5.09.2017

Godzina emisji: 17.45

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zakończy się skandal wokół prezydenta Brazylii?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 12:00
- Społeczeństwo brazylijskie ma już dosyć korupcji i takiego kandydata domaga się na najbliższe wybory prezydenckie, które odbędą się w przyszłym roku - mówi prof. Lech Miodek, dyplomata i ambasador w krajach Ameryki Łacińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa-Azja. Jak wyglądają współczesne migracje?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 19:00
- Migracje azjatyckie odbywają się wewnątrz dawnego świata kolonialnego. Większość migrantów wywodzi się z dawnych kolonii brytyjskich. To dlatego, że Brytyjczycy sprzyjali niegdyś migracjom w obrębie swych posiadłości – powiedział Paraq Khanna z Narodowego Uniwersytetu Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny chcą być nowymi Stanami Zjednoczonymi

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 08:00
– Na początku tego roku na Forum Ekonomicznym w Davos prezydent Chin powiedział, że jego państwo broni wolnego handlu i jest za globalizacją – mówił Rafał Tomański, korespondent PAP w Azji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy brazylijska ulica obali prezydenta Tremera?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 11:00
- Mimo że jest oskarżony o działania korupcyjne i przyjęcie bardzo wysokich łapówek, co poparto rzetelnymi dowodami, to brazylijska Izba Deputowanych odrzuciła wniosek o impeachment wobec Michela Temera - opowiadała Joanna Gocłowska-Bolek z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA vs. Korea Północna. "Takich słów już dawno nie słyszeliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 08:00
- Na razie mamy do czynienia z wojną na słowa. Jednak ta eskalacja werbalna jest o tyle niebezpieczna, że w użyciu mamy język, którego w USA długo nie było, jeśli chodzi o Koreę -  mówił Marek Świerczyński o napięciach między Stanami Zjednoczonymi i Koreą Północną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn – Tokio. "Nowa polityka po Brexicie"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 10:00
– Brytyjczycy zarówno poprzez swoje działania, jak i retorykę starają się zrekompensować polityczny efekt Brexitu. Jednym z przejawów takiej taktyki może być zacieśnienie relacji z Japonią – powiedział dr Przemysław Biskup.
rozwiń zwiń