Polskie Radio
Section05
Artur Andrus

Andrzej Zakrzewski nieznany. "Cały czas czuło się jego obecność"

- Andrzejowi zawdzięczam całą masę rzeczy. Dzięki niemu, choć nigdy mu o tym nie mówiłem, zająłem się piosenką autorską. Mobilizował mnie do pisania. To była postać, która mobilizowała, a sama była niebywale cicha, przeskromna, za skromna, jakby go nie było, ale cały czas czuło się jego obecność - mówi bard Andrzej Brzeski. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Artur Andrus Natalia Grzeszczyk Andrzej Zakrzewski KULTURA

Arkadiusz Jakubik śpiewa "Rolnik zaufany blues"

W rankingach zaufania społecznego do różnych grup zawodowych najczęściej wygrywają strażacy. A my, po wysłuchaniu pewnego materiału radiowego, doszliśmy do wniosku, że powinni wygrywać rolnicy. Muzykę skomponował jak zwykle Łukasz Borowiecki, a utwór "Rolnik zaufany blues" (ang. "Roll nick Zaoof funny blues") zaśpiewał Arkadiusz Jakubik. Tutaj cała poważna dyskusja o bluesie i oczywiście piosenka.
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Jakubik Trójka Artur Andrus Natalia Grzeszczyk

Hanna Śleszyńska o "Chińskich progach zwalniających"

Narzekamy na wszechogarniający nas pośpiech. Być może rozwiązaniem tego problemu będzie montowanie progów zwalniających na chodnikach dla pieszych. Próby trwają w jednym z chińskich miast. O "Chińskich progach zwalniających" zaśpiewała Hanna Śleszyńska. Muzykę skomponował Łukasz Borowiecki. A cała rozmowa potwierdzająca prawdziwość słów piosenki do obejrzenia tutaj…
Zobacz więcej na temat:  Hanna Śleszyńska Trójka Artur Andrus Natalia Grzeszczyk