Polskie Radio
Section05
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski w prokuraturze. Chodzi o Smoleńsk

Były prezydent Bronisław Komorowski stawił się w czwartek w Prokuraturze Krajowej, gdzie ma zostać przesłuchany w ramach postępowania dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku. Komorowski pojawił się w prokuraturze przed godz. 10 w towarzystwie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i prawników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Komorowski katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku

"Komorowski był ważnym aktorem po 10 kwietnia"

Były prezydent Bronisław Komorowski ma zostać w czwartek przesłuchany jako świadek przez prokuraturę w związku z katastrofą smoleńską. Postępowanie w ramach którego prokuratura wezwała byłego prezydenta dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej. Rozmawiali o tym w Debacie Poranka Iwo Bender (Telewizja Republika) i Agaton Koziński (Polska The Times).
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Bronisław Komorowski katastrofa smoleńska

Posłanka PiS: państwo polskie odzyskało godność

- Państwo polskie wreszcie, po 8. latach, odzyskało godność. Przepiękny pomnik stanął w centrum Warszawy. Na uroczystość przybyło wiele osób z całej Polski i z zagranicy - powiedziała w audycji 24 Pytania Anna Milczanowska z PiS. Odniosła się w ten sposób do obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mówiła także o czwartkowym przesłuchaniu przez prokuraturę Bronisława Komorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Bronisław Komorowski

W Warszawie stanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010

10 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010. Będzie to element obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. „PO nie weźmie udziału w uroczystości odsłonięcia tego pomnika” - poinformował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. O obchodach rocznicy katastrofy, m.in. o odsłonięciu pomnika rozmawiali w audycji Debata Dnia Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”) i Michał Kolanko („Rzeczpospolita”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Warszawa Bogumił Łoziński Michał Kolanko Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Komorowski

Były prezydent krytykuje rząd. "Brak mu wiedzy ekonomicznej"

– Bronisław Komorowski krytykuje m.in. wydatki państwa i uszczelnienie systemu podatkowego. Ta krytyka wynika z braku wiedzy ekonomicznej – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech z Agencji Ratingu Społecznego. Ekonomista na naszej antenie odniósł się do opublikowanego przez byłego prezydenta w "Rzeczpospolitej" artykułu "Ekonomia populizmu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Bronisław Komorowski ekonomia podatki PiS Platforma Obywatelska OFE górnictwo

Dwa lata temu Andrzej Duda został wybrany na prezydenta

W II turze wyborów prezydenckich, podobnie jak w I, Andrzej Duda otrzymał większe poparcie niż jego rywal - Bronisław Komorowski. Na kandydata PiS głosowało 51,55 procent Polaków, a ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 procent głosów. Frekwencja wyniosła 55,34 procent. Zwycięzca wyborów 6 sierpnia złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Bronisław Komorowski POLSKA