X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bronisław Komorowski

Były prezydent krytykuje rząd. "Brak mu wiedzy ekonomicznej"

– Bronisław Komorowski krytykuje m.in. wydatki państwa i uszczelnienie systemu podatkowego. Ta krytyka wynika z braku wiedzy ekonomicznej – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech z Agencji Ratingu Społecznego. Ekonomista na naszej antenie odniósł się do opublikowanego przez byłego prezydenta w "Rzeczpospolitej" artykułu "Ekonomia populizmu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Bronisław Komorowski ekonomia podatki PiS Platforma Obywatelska OFE górnictwo

Dwa lata temu Andrzej Duda został wybrany na prezydenta

W II turze wyborów prezydenckich, podobnie jak w I, Andrzej Duda otrzymał większe poparcie niż jego rywal - Bronisław Komorowski. Na kandydata PiS głosowało 51,55 procent Polaków, a ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 procent głosów. Frekwencja wyniosła 55,34 procent. Zwycięzca wyborów 6 sierpnia złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Bronisław Komorowski POLSKA

Izolacja najgroźniejszych przestępców. "Jednoznaczne orzeczenie TK"

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa umożliwiająca izolację najgroźniejszych przestępców jest zgodna z konstytucją. Niezgodny z nią jest tylko artykuł mówiący, że opinię w sprawie zdrowia skazanego sporządza jeden lekarz. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Łukasz Chojniak (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Warszawa ustawa przestępczość Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz Bronisław Komorowski

Afera marszałkowa. Czego bał się Bronisław Komorowski?

We wrześniu 2016 roku, po ośmiu latach postępowań, sąd prawomocnie uniewinnił dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego od zarzutu powoływania się na wpływy w komisji Weryfikacyjnej WSI. Jednocześnie są skazał Aleksandra L. - pułkownika wojskowych służb specjalnych - na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Gościem programu Kulisy Spraw był Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy), który jako pierwszy ujawnił polityczną genezę działań ABW i prokuratury w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Komorowski WSI sądownictwo Komisja Weryfikacyjna Polskie Radio 24