Polskie Radio
Section05
Bruksela

Polska i Litwa nie wykluczają pozwu do TSUE. Liczą na zmiany w pakiecie drogowym

Polska liczy jeszcze na zmiany w przepisach, które zaostrzają zasady w unijnym transporcie międzynarodowym i które uważa za szkodliwe. Na ten temat rozmawiał we wtorek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Usłyszał zapewnienie, że Komisja Europejska przedstawi audyt i analizę skutków pakietu jeszcze przed jego wejściem w życie, by można było wprowadzić zmiany. Dla Polski to sprawa kluczowa, bo ma ona największą flotę transportową w całej Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Bruksela ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk Unia Europejska

Europosłowie PiS: Polska nie łamie praw osób LGBT, to kłamliwe oskarżenia

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości protestują przeciwko informacjom o tym, że w Polsce łamane są prawa osób LGBT. Deputowani opublikowali oświadczenie, w którym napisali, że fałszywe informacje są powielane przez wysokich unijnych urzędników i media.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europarlament Unia Europejska Parlament Europejski LGBT Prawo i Sprawiedliwość PiS Beata Płomecka Polskie Radio Bruksela Komisja Europejska

NASZ WYWIAD "Nowe przepisy nie naruszają niezawisłości sędziowskiej". Senator Marek Pęk o ustawach sądowych

- Jeżeli chcemy mieć zdrowy, normalny i uczciwy wymiar sprawiedliwości, to nie możemy doprowadzić do tego, żeby zakorzenił się w nim patologiczny, korporacyjny wzorzec - mówi portalowi PolskieRadio24.pl senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk. Polityk PiS deklaruje, że jego partia jest odpowiedzialna i liczy się z głosem wyborców, dlatego dokończy reformę wymiaru sprawiedliwości, której oczekują.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Marek Pęk Senat sądownictwo sąd reforma sądownictwa Unia Europejska Bruksela